LE: Ajax przegrywa z Romą na własnym boisku

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu par 1/4 finału Ligi Europy Ajax przegrał na własnym boisku 1:2 z ekipą AS Romy.

Porażka zawodników Erika ten Haga (fot. Reuters)

Pierwsza połowa mogła się podobać. Obie drużyny nie szczędziły w atakach i kreowały sporo szans na połowie rywali. Jedynego gola przed przerwą zdobył Davy Klaassen, który w 39. minucie wykorzystał dogranie Dusana Tadicia i umieścił futbolówkę w siatce.

Tuż po przerwie Ajax mógł prowadzić dwoma golami, jednak Dusan Tadić nie trafił do bramki z rzutu karnego.

Niewykorzystane okazje lubią się mścić i w 57.minucie Lorenzo Pellegrini pokonał bramkarza Ajaxu i doprowadził do wyrównania. W drugiej części meczu zdecydowanie aktywniejsi byli piłkarze Ajaxu, jednak ani razu nie trafili do siatki. Na domiar złego w 87. minucie Ibanez wpisał się na listę strzelców i trafienie brazylijskiego zawodnika dało zwycięstwo włoskiej drużynie na Johan Cruijff Stadium.

Rzymianie mają świetną sytuację przed meczem rewanżowym, dwa gole zdobyte w Amsterdamie dają niemałą przewagę w drodze do awansu do półfinału Ligi Europy.