Lazio górą w hicie kolejki! [zapis relacji]

Szlagierowe starcie we włoskiej Serie A! Już o godzinie 20:45 pierwszy gwizdek sędziego w ciekawie zapowiadającej się rywalizacji Lazio Rzym z Juventusem Turyn. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego spotkania!

Relację na żywo prowadził Kacper Czuba

Lazio Rzym – Juventus Turyn 2:1 (1:1)
Bramki: Milinković-Savić 39′, Zaccagani 54′ – Rabiot 42′
Żółte kartki: Provedel, Milinković-Savić (Lazio) – Alex Sandro, Locatelli, Cuadrado, Miretti (Juventus)
Składy:
Lazio: Provedel – Hysaj, Romagnoli, Casale, Marusić – Cataldi (70′ Vecino), Alberto, Milinković-Savić – Zaccagni (84′ Basić), Immobile (65′ Pedro), Anderson
Juventus: Szczęsny – Alex Sandro, Bremer, Gatti – Kostić (63′ Chiesa), Rabiot, Locatelli (63′ Paredes), Fagioli (86′ Miretti), Cuadrado (70′ Danilo) – Di Maria – Vlahović (63′ Milik)

KONIEC SPOTKANIA! Lazio wygrywa hit 29. kolejki Serie A i zasłużenie pokonuje Juventus 2:1! Tym samym podopieczni trenera Maurizio Sarriego umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i postawili ważny krok w stronę gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. To był świetny sobotni wieczór z włoską piłką! Dziękuję za wspólnie spędzony czas i życzę wszystkim Wesołych Świąt i Dobrej Nocy! Do zobaczenia!

90+7′ Sporo nerwowości z obu stron w ostatnich akcjach spotkania.

90+6′ Żółta karta dla Fabio Mirettiego za faul na jednym z zawodników gospodarzy.

90+5′ Spryt Pedro na skrzydle pozwolił wywalczyć mu rzut rożny dla swojej drużyny.

90+4′ Faulowany był Ivan Provedel, rzut wolny dla gospodarzy. Bramkarz Lazio w ostatnich minutach zobaczył żółtą kartkę na swoim koncie.

90+1′ Pięć minut doliczonego czasu gry. Kłopoty techniczne sprawiły, że nie byliśmy prowadzić relacji w ostatnim kwadransie. Lazio wciąż prowadzi, ale piłkarze gości wciąż walczą o doprowadzenie do remisu.

71′ Sporo walki w środkowym sektorze boiska obserwujemy w drugiej części spotkania, a kwestia zwycięstwa w tym starciu wciąż pozostaje otwarta.

70′ Zmiana w drużynie gospodarzy – Vecino melduje się na boisku w miejsce Cataldiego. Z kolei w zespole gości Danilo zmienił Juana Cuadrado.

69′ Strzał techniczny z rzutu wolnego Luisa Alberto wysoko nad bramką.

68′ Spóźniona interwencja Juana Cuadrado, który sfaulował blisko własnego pola karnego Zaccagianiego.

67′ Gospodarze w ataku pozycyjnym, którzy ponownie starają się narzucić swoje warunki gry w środku pola w tym spotkaniu.

66′ Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Cuadrado przez Romagniolego.

65′ Zmiana w zespole gospodarzy – Pedro melduje się na placu gry w miejsce Ciro Immobile.

64′ Faulowany Angel Di Maria przez Hysaja.

63′ Potrójna zmiana w Juventusie, a z boiska zeszli Locatelli, Kostić i Vlahović.

62′ Dogodną okazję na gola miał Dusan Vlahović, ale Serb z dogodnej pozycji uderzył głową obok bramki!

61′ Alex Sandro ze spokojem wyjaśnia zagrożenie pod bramką Juventusu.

60′ Niedokładne zagranie Felipe Andersona i kontratak Lazio spalił na panewce.

59′ Goście w natarciu. Rzut rożny dla zawodników Juventusu.

58′ Rzut wolny dla Juventusu, po tym jak faulowany był Juan Cuadrado. Za chwilę na boisku w barwach Juve pojawi się trzech zawodników – Arkadiusz Milik, Federico Chiesa oraz Leandro Paredes.

57′ Piłka ponownie w siatce Juventusu, ale tym razem Zaccagni znalazł się na pozycji spalonej.

56′ Jeden z zawodników Juventusu przerwał kontrę Lazio zagraniem piłki ręką.

54′ GOOOL! Lazio na prowadzeniu! Strzelcem gola Mattia Zaccagani. Co za akcja piłkarzy wicelidera Serie A! Świetne dogranie w pole karne Felipe Andersona, fantastyczne zagranie piętką Luisa Alberto i Zaccagani świetnie wykończył tę akcję strzałem przy prawym słupku. Genialna akcja rzymskiej drużyny!

53′ Zawodnicy Starej Damy w ataku pozycyjnym.

52′ Teraz z kolei Cuadrado był faulowany przez Hysaja.

51′ Juan Cuadrado ukarany żółtą kartką za faul na Matti Zacciaganim.

50′ Wojciech Szczęsny ze spokojem wyłapał piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Adama Marusicia.

49′ Udana interwencja w defensywie pod własnym polem karnym piłkarzy Juventusu.

48′ Milinković – Savić fauluje Alexa Sandro.

47′ Aktywni w ataku od początku drugiej połowy w ofensywie są goście, ale teraz dośrodkowanie w pole karne Angela Di Marii było jednak zbyt mocne.

46′ Zaczynamy drugą połowę, a grę od środka rozpoczęli zawodnicy Juventusu.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Do przerwy w Rzymie mamy remis, a obie drużyny mają swoje argumenty w tym spotkaniu, aby zgarnąć pełną pulę! Najwięcej emocji dostarczyła końcówka pierwszej połowy rywalizacji, gdzie padły dwa gole, choć słuszność jednego z nich może zastanawiać. Wracamy za kwadrans!

45+4′ Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Luisa Alberto.

45+3′ Kolejna żółta kartka dla Manuela Locatelliego za brzydki faul na Sergeju Milinkoviciu-Saviciu, choć można byłoby pokusić się o większą karę za ten faul.

45+2′ Gospodarze szukają sposobu, aby ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Przed chwilą dobrą interwencję zanotował Alex Sandro.

45+1′ Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy spotkania.

45′ Żółtą kartką za faul na Cataldim został ukarany Alex Sandro.

44′ Ostatnie minuty wynagrodziły nam doskonale trudy oglądania pozostałego czasu tej połowy. Jak potoczy się to spotkanie w kolejnych minutach?

42′ Mamy wyrównanie w Rzymie! Strzelcem gola Adrien Rabiot. Goście szybko wrócili do gry i wykorzystali zamieszanie w szeregach gospodarzy po rozegraniu rzutu rożnego! Ostatecznie piłkę do siatki wbił Rabiot! Ależ emocje w końcówce pierwszej połowy spotkania!

42′ Rzut rożny dla gości.

41′ W dodatku czerwoną kartką ukarany został jedna z osób na ławce rezerwowych gości, a żółtą kartkę obejrzał rezerwowy stoper – Leonardo Bonucci.

39′ GOOOL! Lazio na prowadzeniu! Strzelcem gola Sergej Milinković-Savić! Gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie w pole karne, do którego dopadł Serb, który pokonał strzałem z bliska Szczęsnego. Jednak jest kontrowersja, gdyż wydaje się, że pomocnik Lazio faulował wcześniej Alexa Sandro.

37′ Coraz bliżej końca pierwszej połowy spotkania w Rzymie i nie można na razie zbyt wiele pozytywnego o atrakcyjności tego spotkania.

36′ Mogli piłkarze Lazio wyjść z kontratakiem, ale w porę zapobiegli zagrożeniu obrońcy Juventusu.

34′ Piłkarze Juventusu po paru minutach nieobecności starają się zaskoczyć w ofensywie zawodników gospodarzy.

33′ Bez żadnego zagrożenia po stałym fragmencie gry dla gospodarzy.

32′ Rzut wolny dla Lazio nieopodal pola karnego Juventusu.

31′ Zawodnicy wicelidera włoskiej Serie A są do tej pory drużyną lepszą i mającą ciekawszy plan na ten mecz, ale nie potrafią na razie tego udowodnić.

29′ WOJCIECH SZCZĘSNY! Świetna interwencja Polaka po strzale z pierwszej piłki z prawego skrzydła w wykonaniu Ciro Immobille!

28′ Gospodarze w ataku pozycyjnym szukają sposobu na sforsowanie turyńskiej defensywy, ale robią to nieskutecznie.

27′ Teraz podania wymieniają sobie piłkarze Juventusu, ale nic z tego nie wynika.

25′ Wiele wymienianych podań w środkowym sektorze boiska, sporo walki i fauli z obu stron. Niezbyt wiele dzieje się na razie w tym meczu.

24′ Piłkarze Lazio w ataku pozycyjnym.

23′ Faulowany Felipe Anderson.

21′ Dużo niedokładności z obu stron, niewiele konkretnych okazji pod bramką rywala. Oba zespoły pilnują się na razie, aby nie popełnić błędu w defensywie.

20′ Spokojniejsze minuty tego spotkania, a przy piłce w ataku pozycyjnym znajdują się piłkarze Juventusu.

18′ Wstał z boiska serbski napastnik i wydaje się, że wróci do gry.

17′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na boisku leży Dusan Vlahović.

15′ Zablokowany strzał z rzutu wolnego Milinkovicia-Savicia.

14′ Zagranie ręką Manuela Locatelliego i kolejny rzut wolny dla Lazio blisko pola karnego Juventusu.

13′ Mógł mieć swoją świetną okazję na gola Serb, ale w ostatniej chwili zdjął mu piłkę z nogi jeden ze stoperów gości!

13′ Aktywny w pierwszym kwadransie rywalizacji jest Sergej Milinković-Savić. Tym razem Serb ponownie uderzy tuż obok bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

12′ Rzut rożny dla gospodarzy. Który to już z rzędu?

11′ Strzał głową Milinkovicia-Savicia poleciał tuż obok bramki gości.

10′ Zagranie ręką jednego z graczy Juventusu. Rzut wolny blisko pola karnego gości dla piłkarzy Lazio.

9′ Spokojne pierwsze fragmenty spotkania. Sporo podań w środku pola, gry w ataku pozycyjnym, daleko od bramki przeciwnika.

8′ Dośrodkowanie Adriena Rabiota w stronę Dusana Vlahovicia, ale Serb uderzył głową obok bramki.

7′ Teraz dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym są z kolei goście.

6′ Rzymianie od pierwszych minut prowadzą grę na połowie Juventusu i starają się sprawić zagrożenie pod bramką gości.

5′ Luis Alberto zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale pomocnik Juventusu uderzył wprost w spokojnego w pierwszych minutach rywalizacji Wojciecha Szczęsnego.

4′ Zbyt mocne dogranie Locatelliego do Juana Cuadrado i grę z autu wznawiają gospodarze.

3′ Trzeci rzut rożny dla gospodarzy, którzy od samego początku spotkania szukają swojej szansy na zdobycie bramki.

2′ Pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu dla gospodarzy.

1′ Zaczynamy! Grę od środka boiska rozpoczęli gospodarze!

20:45 Ostatni raz Lazio straciło gola w ligowym meczu 11 lutego w przegranym 0:2 starciu z Atalantą. Jak będzie dzisiaj?

20:44 Czas na hymn Serie A!

20:43 Główni bohaterowie sobotniego widowiska wychodzą właśnie na plac gry.

20:40 Lazio wystąpi dzisiaj w systemie 4-3-3, a Juventus rozpocznie zmagania w ustawieniu 3-5-2. Kto okaże się lepszy?

20:38 Coraz bliżej początku hitowego starcia w Serie A! Tymczasem Roma wygrała na wyjeździe z Torino 1:0 po golu z rzutu karnego Paulo Dybali, a przypomnijmy, że jedenastkę dla rzymian wywalczył Nicola Zalewski.

20:35 To spotkanie jest również wyjątkowe dla Maurizio Sarriego, który obecnie jest szkoleniowcem Lazio, ale w przeszłości prowadził Juventus, gdzie jednak jego kadencja nie była zbyt okazała.

20:33 Dzisiaj zmierzą się również dwaj najlepsi bramkarze we włoskiej Serie A pod względem czystych kont. W tej klasyfikacji Ivan Provedel zajmuje pierwsze, a Wojciech Szczęsny drugie miejsce. Provedel ma już siedemnaście, a Szczęsny trzynaście spotkań na zero z tyłu.

20:31 Starcie w sobotni wieczór będzie również okazją do rywalizacji dwóch solidnych napastników obu drużyn – Ciro Immobile zmierzy się dzisiaj z Dusanem Vlahoviciem. Kto z nich okaże się lepszy w tym pojedynku?

20:28 Oba zespoły mają podobnie doświadczone pierwsze jedenastki. Średnia wieku podstawowego składu Lazio wynosi 29,1 lat, a Juventusu 28,7 lat.

20:26 Natomiast szkoleniowiec gospodarzy Maurizio Sarri zdecydował się desygnować do gry od pierwszej minuty następujących zawodników: Prawie dwadzieścia minut do początku spotkania, a to jest świetny czas na prezentację pierwszych jedenastek obu drużyn. W zespole Juventusu od pierwszej minucie w bramce zobaczymy Wojciecha Szczęsnego. Arkadiusz Milik rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

20:24 Szkoleniowiec gospodarzy Maurizio Sarri zdecydował się desygnować do gry od pierwszej minuty następujących zawodników:

20:22 Sędzią dzisiejszego spotkania będzie Włoch Marco Di Bello.

20:20 Stara Dama zresztą wygrała siedem ostatnich starć z Lazio. Rzymianie ostatnie zwycięstwo w spotkaniach z Juve odnieśli w grudniu 2019 roku w ramach rozgrywek o Superpuchar Włoch.

20:18 W pierwszym starciu obu drużyn w tym sezonie górą okazali się zawodnicy z Turynu, którzy wówczas wygrali na własnym stadionie 3:0, a bramki na swoim koncie zapisali Moise Kean, który wpisał się na listę strzelców dwukrotnie oraz Arkadiusz Milik, który dzisiejsze spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych.

20:15 Dzisiaj czeka nas pojedynek czołowych asystentów włoskiej Serie A. W tym sezonie Sergej Milinković-Savić i Filip Kostić mają na swoim koncie po osiem asyst i do liderującego Chwiczy Kwaracchelii tracą jedynie dwie asysty.

20:13 Natomiast Juventus obecnie ma trzy ligowe zwycięstwa z rzędu na koncie, w tym wygrane tuż przed przerwą na kadrę starcie w Mediolanie z Interem. Pomimo kary odjęcia piętnastu punktów piłkarze Starej Damy wciąż nie ustają w wysiłkach, aby zająć miejsce dające grę w europejskich pucharach w kolejnym sezonie.

20:11 Gospodarze obecnie notują serię sześciu ligowych spotkań bez porażki, podczas której zanotowali cenne wygrane z Napoli czy Romą. Dzisiaj czeka ich trudne wyzwanie, jakim będzie pokonanie drużyny z Turynu.

20:08 Dzisiejsze spotkanie ma dużą wartość dla piłkarzy Lazio, którzy mogą dzięki korzystnym dla siebie wynikom innych drużyn w tej kolejce powiększyć przewagę w tabeli na pozycji wicelidera. Wpadki w postaci remisów wczoraj zanotowali piłkarze Milanu czy Interu.

20:05 Witamy w relacji na żywo! Już za czterdzieści minut początek hitowego spotkania zamykającego zmagania w ramach 29. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A, gdzie na Stadionie Olimpijskim w Rzymie miejscowe Lazio zmierzy się z Juventusem Turyn. Emocji będzie co nie miara!