Ligi w Europie Inne ligi

La Liga: Zemsta Barcelony na Herculesie (akt.)

W sobotę rozegrano pierwsze mecze 21. kolejki hiszpańskiej La Ligi. W najciekawszym spotkaniu Barcelona pokonała na wyjeździe Herculesa 3:0.

Mistrzowie Hiszpanii przybyli do Alicante z pewnymi obawami, gdyż beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy to jak dotąd jedyny pogromca „Dumy Katalonii” w tej edycji rozgrywek Primera Division. Podopiecznym Pepa Guardioli udało się jednak w pełni odegrać za porażkę 0:2 z drugiej kolejki tego sezonu. Goście wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą, a piłkę do siatki po zagraniu Xaviego skierował Pedro. W końcówce spotkania w odstępie trzech minut dwie bramki dołożył Lionel Messi.

Jeszcze okazalsze zwycięstwo na wyjeździe odniósł Sporting Gijon. Podopieczni Manuela Preciado po raz pierwszy w tym sezonie sięgnęli po trzy punkty na wyjeździe, od razu aplikując Mallorce cztery bramki. Równie cenne zwycięstwa w kontekście walki o utrzymanie odniosły ekipy Levante i Realu Saragossa. C drudzy pokonali 2:1 Malagę, przez co ekipa z Andaluzji spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

W ostatnim sobotnim meczu Deportivo La Coruna zremisowało z Sevillą 3:3. Gospodarze nie zdołali utrzymać dwubramkowego prowadzenia pomimo gry w przewadze. W 57. minucie z boiska z zagranie piłki ręką poza polem karnym wyleciał bramkarz Andres Palop. Mimo to podopieczni Gregorio Manzano nie tylko zdołali odrobić straty, ale nawet wyszli na prowadzenie. Na dwie minuty przed końcem remis dla Deportivo uratował Laure.