Ligi w Europie La Liga

La Liga: Zemsta Barcelony na Herculesie

W sobotę rozegrano pierwsze mecze 21. kolejki hiszpańskiej La Ligi. W najciekawszym spotkaniu Barcelona pokonała na wyjeździe Herculesa 3:0.

Mistrzowie Hiszpanii przybyli do Alicante z pewnymi obawami, gdyż beniaminek hiszpańskiej ekstraklasy to jak dotąd jedyny pogromca „Dumy Katalonii” w tej edycji rozgrywek Primera Division. Podopiecznym Pepa Guardioli udało się jednak w pełni odegrać za porażkę 0:2 z drugiej kolejki tego sezonu. Goście wyszli na prowadzenie tuż przed przerwą, a piłkę do siatki po zagraniu Xaviego skierował Pedro. W końcówce spotkania w odstępie trzech minut dwie bramki dołożył Lionel Messi.

Jeszcze okazalsze zwycięstwo na wyjeździe odniósł Sporting Gijon. Podopieczni Manuela Preciado po raz pierwszy w tym sezonie sięgnęli po trzy punkty na wyjeździe, od razu aplikując Mallorce cztery bramki. Równie cenne zwycięstwa w kontekście walki o utrzymanie odniosły ekipy Levante i Realu Saragossa. C drudzy pokonali 2:1 Malagę, przez co ekipa z Andaluzji spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

W ostatnim sobotnim meczu Deportivo La Coruna podejmie Sevillę.