Ligi w Europie La Liga

La Liga: Wygrane „Królewskich” i Villarrealu (akt.)

Atletico Madryt przegrało 0:1 ze Sportingiem Gijon w wyjazdowym meczu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Porażki na obcych stadionach poniosły także Deportivo La Coruna i Osasuna Pampeluna. Wygraną odnotowały natomiast Espanyol Barcelona i Real Madryt.

Atletico po wysokim zwycięstwie 3:0 nad Mallorką w poprzedniej kolejce tym razem musiało uznać wyższość znajdującego się w dolnych rejonach tabeli Sportingu Gijon. O zwycięstwie zespołu z El Molinon przesądził w 51. minucie David Barral.

Wyjazdową porażkę poniosło także Deportivo La Coruna, które uległo 0:1 Realowi Saragossa. Wygraną 18. przed tą kolejką zespołowi Primera Division zapewnił w Said Boutahar.

Cenne zwycięstwo przed własną publicznością odniosła ostatnia w ligowej klasyfikacji Almeria, która pokonała 3:2 Osasunę Pampeluna.

Z trzeciej z rzędu wygranej mogli cieszyć się piłkarze Espanyolu Barcelona. Tym razem Katalończycy rozprawili się na wyjeździe z Getafe, zwyciężając 3:1.

Sporo problemów z pokonaniem Mallorki mieli piłkarze Realu Madryt. Zwycięstwo podopiecznym Jose Mourinho zapewnił ostatecznie Karim Benzema, który w 61. minucie po podaniu Estebana Granero skierował piłkę do bramki.

Po tym spotkaniu „Królewscy” zmniejszyli do czterech punktów stratę do liderującej Barcelony.

Zwycięstwo Villarrealowi w ostatnim z niedzielnych meczów zapewnił natomiast Giuseppe Rossi. Włoski napastnik trafił do siatki rywali w meczu z Realem Sociedad w 41. i 47. minucie, a jego zespół wygrał 2:1. Drużyna z El Madrigal zdołała zwyciężyć, mimo że przegrywała od 30. minuty po bramce Mikela Aranburu.