Kwartet Polaków spadł z Serie A

Hellas Verona pokonał Spezię i zapewnił sobie utrzymanie w Serie A. Paweł Dawidowicz się cieszy, Bartłomiej Drągowski, Przemysław Wiśniewski, Arkadiusz Reca i Szymon Żurkowski – smucą.

Drągowski wpuścił trzy gole. (fot. 400mm.pl)

Obie drużyny zakończyły sezon z dorobkiem 31 punktów, odpowiednio na osiemnastym i siedemnastym miejscu w tabeli. O tym, kto pozostanie w ekstraklasie, musiał więc zadecydować dodatkowy mecz. I zadecydował. Do Serie B spadła Spezia z czterema Polakami w składzie.

Hellas z jednym piłkarzem znad Wisły odniósł pewne zwycięstwo. Już po pierwszej połowie prowadził 3:1, a wynik nie zmienił się do ostatniego gwizdka sędziego, choć Dawidowicz i spółka od 68. minuty grali w dziesiątkę (czerwoną kartkę obejrzał Davide Faraoni), a rywal wykonywał rzut karny. Dublet skompletował Cyril Ngonge. Do siatki trafił również Faraoni.

Honorowego gola dla Spezii strzelił Ethan Ampadu.

Spezia opuszcza Serie A po trzech sezonach. Co to oznacza dla Drągowskiego, Wiśniewskiego, Recy i Żurkowskiego?