ISTANBUL, TURKIYE - DECEMBER 19: Krzysztof Piatek (9) of RAMS Basaksehir celebrates after scoring a goal during the Turkish Super Lig week 17 football match between RAMS Basaksehir and EMS Yapi Sivasspor in Istanbul, Turkiye on December 19, 2023. Arif Hudaverdi Yaman / Anadolu,Image: 830911506, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: AA/ABACA / Abaca Press / Forum

Ligi w Europie Świat

Krzysztof Piątek już strzela. Polak z pierwszym trafieniem w sezonie 2024/2025

Krzysztof Piątek kolejny sezon spędzi w tureckim Basaksehirze i zmagania rozpoczął bardzo udanie. Polski napastnik trafił do siatki w meczu eliminacyjnym do europejskich pucharów.

Basaksehir udanie rozpoczął udział w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Turcy nie mają trudnego zadania, ponieważ ich rywalem jest La Fiorita z San Marino. Ostatecznie Basaksehir wygrał aż 6:1 i jest w zasadzie pewny awansu.

Jedną z bramek dla tureckiej drużyny zdobył Krzysztof Piątek. Polak nie zagrał od pierwszej minuty, ale pojawił się na murawie w drugiej połowie spotkania. Nie potrzebował zbyt wiele czasu, aby wpisać się na liście strzelców. Piątek zdobył gola w 71. minucie spotkania i postawił pieczątkę pod zwycięstwem, ustalając wynik spotkania.

Polski zawodnik ma ważny kontrakt do czerwca 2026 roku i nic nie wskazuje, aby opuścił swój klub tego lata. W poprzednim sezonie Piątek zdobył 17 bramek w lidze. (MŁ)