Kozły przeciwstawiły się Bykom!

Bez bramek na RheinEnergieStadion w Kolonii. Dzielne w 2023 roku FC Koeln zremisowało u siebie z faworyzowanym RB Lipsk.

Byki z kolejnym punktem w lidze! (fot. Defodi / 400mm.pl)

Oba zespoły podchodziły do tego spotkania z mianem niepokonanych w 2023 roku. Po tym meczu zarówno FC Koeln jak i RB Lipsk wciąż mają przyczepioną metkę niezwyciężonych – ich bezpośrednie starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

W pierwszej połowie nieco lepiej spisywał się zespół z Lipska. Zawodnicy spod szyldu Czerwonych Byków mieli nieco więcej okazji do zdobycia gola i potrafili nawet oddać celne uderzenie w kierunku bramki, jednak nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza gospodarzy.

Po przerwie obraz gry nieco się zmienił i tym razem to Koeln było w natarciu, jednak trudno tu mówić o stwarzaniu zagrożenia. W drugiej połowie meczu żadna drużyna nie miała nawet dobrej akcji na zdobycie bramki, przez co sędzia spotkania zakończył spotkanie przy stanie 0:0.

RB Lipsk jest na 4. miejscu w tabeli i traci raptem 3 oczka do liderującego Unionu Berlin. FC Koeln po trzecim remisie z rzędu jest na 11. lokacie.