Piłka nożna. PKO Ekstraklasa.  Cracovia Kraków - Piast Gliwice .
n/z. Jorge Felix ,

Kontuzja lidera Piasta. Aleksandar Vuković i spółka poważnie osłabieni

Jorge Felix nabawił się naderwania mięśnia brzuchatego łydki. Hiszpan będzie pauzował od trzech do pięciu tygodni.

Felix doznał kontuzji w meczu ze Śląskiem Wrocław (2:0) w 2. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Uraz hiszpańskiego pomocnika okazał się na tyle poważny, że w 40. minucie był zmuszony przedwcześnie opuścić boisko.

Po badaniach stało się jasne, że 32-latek naderwał mięsień brzuchaty łydki. Jak czytamy w raporcie medycznym przez Piasta dot. stanu zdrowia Felixa, jego przerwa w grze wyniesie od trzech do pięciu tygodni.

Aleksandar Vuković musi przygotować ofensywę pod nieobecność Hiszpana. Dla trenera Piasta to poważny problem. Tylko w ostatnim sezonie Felix rozegrał 35 meczów, strzelił 9 goli i zanotował 7 asyst.