Koncert Lecha w Poznaniu! [zapis relacji]

Ligi w Europie Liga Konferencji

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Już o godzinie 21:00 początek starcia Lech Poznań – Villarreal CF. To spotkanie może zadecydować o tym, czy mistrzowie Polski na wiosnę będą występować w europejskich pucharach!

Relację prowadzi: Kacper Czuba

Lech Poznań – Villarreal CF 3:0 (1:0)
Bramki: Velde 27′, Skóraś 51′, 77′
Żółte kartki: Trigueros (Villarreal)

Składy:
Lech: 35 Bednarek – 2 Pereira, 37 Satka, 16 Milić, 5 Rebocho – 22 Murawski, 30 Kvekveskhiri (90+1′ Salamon) – 23 Velde (73′ Czerwiński), 11 Marchwiński (73′ Szymczak), 21 Skóraś – 9 Ishak (C) (88′ Dagerstal)
Villarreal: 1 Reina – 37 de la Fuente (77′ Kike), 23 Mandi, 5 Cuenca, 12 Mojica (68′ Moreno) – 19 Coquelin (77′ Capoue), 14 Trigueros (C), 20 Morlanes (77′ Parejo) – 21 Pino, 15 Jackson, 22 Morales (68′ Danjuma)

90+3′ KONIEC SPOTKANIA! Lech wygrywa 3:0 z Villarreal i w KAPITALNYM stylu wchodzi do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy! Bardzo dobry mecz zagrał dzisiaj cały zespół mistrzów Polski, ale w szczególności warto docenić dwóch zawodników – Michała Skórasia (dwa gole) i Kristoffera Velde (gol, asysta). Półfinalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów pokonany! W nagrodę na wiosnę w Poznaniu zawitają europejskie puchary! To był piękny wieczór dla kibiców Lecha i całego polskiego futbolu. Dziękuję za śledzenie dzisiejszej relacji i zapraszam na relację z kolejnych starć! Dobranoc!

90+3′ Groźny strzał Pino, ale dobrą interwencją popisał się Bednarek. Bramkarz Lecha zakończy dzisiaj mecz z czystym kontem.

90+1′ Wielki powrót! Na boisku na ostatnie minuty po raz pierwszy od ponad pół roku pojawia się Bartosz Salamon. Polski stoper zmienił Kvekveskhiriego.

90′ Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry w drugiej połowie.

90′ Bliski szczęścia był Filip Szymczak, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

88′ Stoper Lecha pojawia się na boisku w miejsce Mikaela Ishaka. Kapitan Lecha dzisiaj bez gola, ale z asystą i kolejnym bardzo dobrym występem.

87′ Do zmiany przygotowany przy linii bocznej jest już Filip Dagerstal.

86′ Tymczasem w Izraelu Hapoel prowadzi już 4:0, ale wiele wskazuje na to, że ten wynik nie będzie miał absolutnie żadnego znaczenia dla Lecha.

85′ Lech wysoko prowadzi, ale gra do końca i wciąż bardzo wysoko oraz aktywnie atakuje zawodników Villarrealu.

83′ Kolejna dobra interwencja defensywy Lecha dzisiaj, co zostało nagrodzone oklaskami przez kibiców.

82′ Nie wiemy co chciał osiągnąć strzałem z dalekiego dystansu Capoue, ale chyba nie to, aby postraszyć defensywę Lecha. Bardzo niecelne uderzenie.

80′ Publiczność się bawi, radośnie śpiewa, a za kilkanaście minut będzie miało wielkie powody do świętowania. Koncertowa gra mistrzów Polski w czwartkowy wieczór z półfinalistą Ligi Mistrzów z ostatniego sezonu!

77′ GOOOOOOOLL! LECH 3, VILLLAREAL 0! Strzelcem gola Michał Skóraś! Mikael Ishak fantastycznie dograł piłkę do Michała Skórasia, a ten ponownie pokonał Reinę strzałem z najbliższej odległości i skompletował dublet. Ten wieczór dla Lecha staje się coraz piękniejszy, a do awansu brakuje już niewiele!

77′ Parejo i Capoue już na boisku w miejsce Morlanesa i Coquelina. Ponadto Kike wszedł za de la Fuente.

76′ Kolejne zmiany w Villarrealu już za chwilę – na murawę wejdą Dani Parejo i Etienne Capoue.

75′ John van den Brom zdecydował się na zmianę formacji – Lech z ustawienia 4-2-3-1, przeszedł na ustawienie 4-4-2 z parą napastników Szymczak-Ishak.

73′ Zmiany w Lechu Poznań – na boisku meldują się Czerwiński i Szymczak, a schodzą z niego utykający Velde i Marchwiński. Norweg zagrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie.

72′ Pierwsza żółta kartka w czwartkowy wieczór. Ukarany za faul na Murawskim został Manu Trigueros.

71′ Za chwilę pierwsza podwójna zmiana w Lechu. Na boisko wejdzie między innymi Filip Szymczak.

70′ Na boisku leży Velde. Wygląda na to, że potrzebna będzie zmiana.

68′ Podwójna zmiana w drużynie gości – z boiska zeszli Danjuma i Mojica, a w ich miejsce pojawiają się Danjuma i Alberto Moreno.

67′ Dużo czasu przy piłce są zawodnicy drużyny gości, ale nic z tego nie wynika konkretnego. Kolejny raz dzisiejszego wieczoru pewnie interweniuje w bramce Bednarek.

65′ Hapoel podwyższył prowadzenie na 3:0, ale na razie wynik z Izraela ma drugorzędne znaczenie. Za chwilę z kolei pierwsze zmiany w drużynie gości.

64′ I jeszcze jeden i jeszcze raz… rzut rożny dla Villarreal! Kolejny raz nic z niego nie wyniknęło.

63′ Wrzutka w pole karne Lecha pada łupem Filipa Bednarka.

62′ Kolejny rzut rożny dla Villarealu.

62′ Mało czasu na nadrobienie strat mają zawodnicy gości, którzy mają problem ze zmuszeniem dzisiaj Filipa Bednarka do wymagającej interwencji.

60′ Przekombinowali w ataku zawodnicy Villarrealu z czego mogła wyniknąć kontra dla Lecha, ale podanie prostopadłe do Ishaka zostało przecięte przez jednego z graczy drużyny gości.

59′ Bardzo źle mają ustawione dzisiaj celowniki zawodnicy drużyny gości. Przed chwilą kolejny bardzo niecelny strzał oddał Coquelin.

58′ Goście starają się strzelić gola kontaktowego, ale na razie nie dają się zaskoczyć defensorzy Lecha.

56′ Dużo gry w środkowej części boiska w ostatnich akcjach. Przy piłce teraz są goście.

54′ Szukał szczęścia strzałem z okolicy linii pola karnego Coquelin, ale Francuz uderzył wysoko nad bramką.

51′ GOOOOOOOOLL! LECH 2, VILLARREAL 0! Strzelcem gola Michał Skóraś. Mikael Ishak dobrze podał do Kristoffera Velde, a ten wyprowadził do doskonałej okazji Skórasia, który z najbliższej odległości wpakowuje piłkę do siatki. Coraz piękniejszy wieczór dla Lecha, który jest o krok od awansu do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.

51′ Lech w ataku pozycyjnym przy wysokim pressingu ze strony zespołu gości.

50′ Rzut rożny dla Villarreal.

49′ Rebocho blokuje dośrodkowanie w pole karne Pino.

48′ Gospodarze starali się wyprowadzić kontrę, ale w porę zostali uprzedzeni przez stoperów Villarrealu.

47′ Mógł Lech mieć okazję na podwyższenie prowadzenia, ale z piłką w okolicach pola karnego gości poślizgnął się Velde.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka wznawia Lech!

Piłkarze obu drużyn już na boisku. Za chwilę początek drugiej połowy!

Już za parę chwil początek drugiej połowy? Czy Lech utrzyma prowadzenie? Przekonamy się za około 50 minut!

45+1′ KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Lech na razie jest czujny w defensywie i dobry w wysokim pressingu, przez co wymusza wiele strat w środku pola drużyny gości. Jedna z nich doprowadziła do kontry, która poskutkowała golem Kristoffera Velde, który gra dzisiaj bardzo solidny mecz. Zobaczymy jak będzie po przerwie. Wracamy za kwadrans!

45′ Tylko jedna minuta doliczona do podstawowego czasu gry w pierwszej połowie.

45′ Coraz bliżej końca pierwszej części gry. Villarreal walczy, aby doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą.

43′ Próbował dośrodkować w pole karne Lecha Pino, ale podanie skrzydłowego Villarrealu było zbyt mocne i żaden z kolegów do niego nie doszedł.

41′ Dobrze w wysokim pressingu gra dzisiaj Lech, który dzięki temu wymusza wiele strat zawodników goście na ich połowie.

39′ Grę od bramki wznawia Villarreal.

Trudno się nie zgodzić z opinią redaktora „Piłki Nożnej” odnośnie autora gola w dzisiejszym starciu na 1:0.

36′ Czujni na razie są obrońcy Lecha, którzy nie popełniają dzisiaj wielu błędów w obronie, a jak już do nich dochodzi, to w porę są naprawiane.

35′ Szukał dośrodkowaniem Ishaka w polu karnym Rebocho, ale wcześniej udanie przeciął je Reina.

34′ Dor Micha podwyższa prowadzenie Hapoela na 2:0.

33′ Duży błąd popełnił Satka, który stracił piłkę na własnej połowie, ale później podanie Triguerosa przeciął udanie Milić.

32′ Zablokowany strzał Velde z dystansu. Norweg rozgrywa dzisiaj na razie jednak dobre zawody.

30′ Saghiv Yehezkel wyprowadził Hapoel na prowadzenie w starciu z Austrią Wiedeń w 29. minucie spotkania. Na razie jednak Lech wciąż jest na drugim miejscu w grupie.

29′ Dużo strat w środku pola notują dzisiaj goście, którzy nieco niespodziewanie stracili gola i muszą teraz gonić wynik.

27′ GOOOOOOOOOOLLLLL! LECH NA PROWADZENIU! Strzelcem gola Kristtofer Velde. Bardzo dobry szybki atak Lecha. Do piłki dopadł Filip Marchwiński, którego strzał z linii bramkowej wybił jeden z hiszpańskich defensorów, ale na dobitkę norweskiego skrzydłowego goście byli już bezradni. Lech bardzo blisko awansu!

26′ Francis Coquelin świetnie wbiegł w pole karne i oddał strzał z lewego skrzydła, ale uderzenie Francuza było bardzo niecelne.

25′ Znacznie dłużej przy piłce w dzisiejszym spotkaniu są goście, ale to na razie nie przekłada się na liczbę okazji strzeleckich.

24′ Morales fauluje Murawskiego.

23′ Dwójkowe zagranie Moralesa z Jacksonem w polu karnym Lecha, ale obrońcy mistrzów Polski udanie zastopowali tę akcję.

22′ Skóraś udanie wymusił przewinienie de la Fuente i grę spod własnej bramki rozpoczyna Lech.

20′ Dobre podanie Skórasia do Ishaka, ale Szwed nie opanował piłki w polu karnym gości i Lechowi tym samym przepadła okazja na oddanie strzału.

19′ Dobra interwencja Satki, który przeciął prostopadłe podanie do Jacksona, które mogłoby dać szansę gościom na zdobycie bramki.

17′ Bardzo długo przy piłce są piłkarze Villarrealu, którzy zmuszają zawodników Lecha do pracy w obronie na swojej połowie.

16′ W Izraelu mamy bezbramkowy remis, więc sytuacja w grupie jest taka sama jak przed rozpoczęciem spotkań ostatniej kolejki.

15′ Dobra okazja Moralesa! Mojica świetnie dograł piłkę do napastnika Villarrealu, ale uderzył ponad poprzeczką! Goście mogli prowadzić.

14′ Nika Kvekveskhiri próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu, ale Pepe Reina ze stoickim spokojem obronił ten strzał.

13′ Jackson próbował przelobować Bednarka, ale bramkarz Lecha był lepszy w pojedynku sam na sam z graczem gości!

12′ Lech miał szansę na gola! Dobry pressing doprowadził do straty Mojicy na własnej połowie. Skoraś podał na prawe skrzydło do Ishaka, ale uderzenie kapitana Lecha było bardzo niecelne

11′ Zabrał się dobrze z piłką Jackson, przebiegł z nią kilkanaście metrów, ale jego uderzenie z dystansu poszybowało daleko w trybuny.

10′ Za mocne zagranie Mojicy do Moralesa i grę od bramki wznawia Bednarek.

9′ Dłużej przy piłce na początku spotkania są goście, którzy cierpliwie starają rozgrywać się swój atak pozycyjny.

8′ Nieudanie za wybijanie piłki spod własnego pola karnego zabrał się Kristoffer Velde, ale całe szczęście żadnego zagrożenia pod bramką Lecha nie było.

7′ Kolejny rzut rożny dla drużyny gości.

7′ Na razie za nami spokojne pierwsze minuty spotkania. Dużo gry i walki w środkowej części boiska bez większego zagrożenia bramkowego z obu stron.

6′ Rzut wolny dla Lecha bez żadnego zagrożenia pod bramką Villarrealu.

5′ Próbował Skóraś znaleźć Ishaka podaniem w polu karnym gości, ale czujni w obronie byli zawodnicy gości.

4′ Nicolas Jackson uderzał na bramkę Lecha, ale jego strzał poszybował znacznie obok lewego słupka bramki Filipa Bednarka.

3′ Rzut rożny dla gości.

3′ Przechwyt Lecha na połowie gości, ale złe podanie Marchwińskiego zaprzepaściło szansę na stworzenie akcji bramkowej.

1′ Villarreal buduje akcję w ataku pozycyjnym od tyłu. Piłkarze Lecha od początku spotkania stosują wysoki pressing na połowie rywala.

21:00 ZACZYNAMY! Grę od środka rozpoczyna Villarreal!

20:59 Obie drużyny już gotowe do gry! Zaraz zaczynamy!

20:58 Trwa przywitanie piłkarzy i kapitanów obu drużyn. Już za chwilę początek spotkania!

20:56 Efektownie wygląda oprawa kibiców gospodarzy, której głównym sloganem jest hasło: One Way Ticket. Dzisiejszy wieczór jest bardzo ważny dla poznańskiego klubu, który ma dużą stratę do lidera w Ekstraklasie, a przez to maleją szanse na obronę tytułu. Europejskie puchary mogą nieco poprawić morale aktualnie panujące w Poznaniu.

20:55 Mecz już coraz bliżej, a atmosfera na stadionie w Poznaniu jest fantastyczna. Już za chwilę piłkarze obu drużyn wyjdą na boisko.

20:53 W czwartkowy wieczór czeka nas pojedynek dwóch czołowych strzelców w tym sezonie w Lidze Konferencji Europy. Mikael Ishak czy Jose Luis Morales – który z nich poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa przy Bułgarskiej w Poznaniu?

20:50 Dziesięć minut do pierwszego gwizdka sędziego. Czy Lech wywalczy awans do 1/16 finału rozgrywek?

20:49 Dzisiejszego wieczoru nie będzie też systemu wideoweryfikacji VAR, co wzbudza wiele kontrowersji w tym sezonie w rozgrywkach Ligi Konferencji Europy.

20:47 Arbitrem dzisiejszego starcia będzie Belg – Nathan Verboomen. Jego asystentami Verboomena będą jego rodacy – Mathias Hillaert oraz Ruben Wyns, natomiast sędzią technicznym będzie Lothar D’hondt.

20:44 Oba zespoły w miarę regularnie punktują w tej edycji Ligi Konferencji Europy. Lech ma na swoim koncie jedno zwycięstwo, aż trzy remisy i jedną porażkę. Goście natomiast wygrali cztery spotkania i jedno zremisowali. Z trzynastoma zdobytymi punktami są pewni zwycięstwa w grupie i pewnej gry w 1/8 finału rozgrywek na wiosnę!

20:42 Pierwsze starcie obu drużyn w Hiszpanii skończyło się wygraną dzisiejszych gości 4:3. We wrześniowym spotkaniu Lech wyszedł na prowadzenie w drugiej minucie po golu Michała Skórasia. Później z kolei przegrywał już 3:1, aby doprowadzić do remisu, żeby stracić w ostatnich minutach bramkę na 4:3. Dzisiaj liczymy na równie emocjonujące spotkanie. Tylko z małą różnicą – happy-endem dla mistrzów Polski!

20:39 Na dzisiejszym meczu możemy spodziewać się około 30-32 tysięcy kibiców. Jeszcze wczoraj Lech informował o 28 tysiącach sprzedanych biletów na to starcie:

20:37 To będzie ważny wieczór dla Lecha Poznań i polskiej piłki. Mistrzowie Polski mają dużą szansę na to, aby wyjść z grupy i zagrać w europejskich pucharach na wiosnę. Jednocześnie też będziemy informować o wyniku z Izraela, gdzie równolegle Hapoel Be’er Sheva zagra z Austrią Wiedeń. Kolejorz, aby wyjść z grupy nie może dzisiaj zdobyć mniej punktów od izraelskiego zespołu.

20:35 Z kolei trener goście – Quique Setien desygnował do gry od pierwszej minuty taki zestaw zawodników:

20:33 Tak wygląda pierwsza jedenastka Lecha Poznań. Trener John van Den Brom zaskoczył wyborem m.in. Kristoffera Velde czy Filipa Marchwińskiego:

20:30 Czy to będzie ten wieczór, czy to będzie ten dzień? Witamy w relacji na żywo! Już za trzydzieści minut początek meczu przy Bułgarskiej, gdzie Lech Poznań zmierzy się z Villarreal! Stawką będzie awans do 1/16 finału rozgrywek i gra w Lidze Konferencji Europy na wiosnę!