April 16, 2022: Charlotte FC forward Karol Swiderski (11) passes the ball during the MLS game between Charlotte FC and the New England Revolution held at Gillette Stadium in Foxborough Massachusetts. Eric Canha/CSM(Credit Image: � Eric Canha/CSM via ZUMA Press Wire)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Polska

Koncert Karola Świderskiego! Polak znowu strzela [WIDEO]

Karol Świderski błysnął w MLS. Polak dołożył dużą cegiełkę do wygranej Charlotte FC przeciwko Chicago Fire (4:3), gdyż zdobył dwie bramki i asystę!

Świderski zaczął strzelanie już w 8. minucie. Były zawodnik Jagiellonii Białystok trafił do siatki na 1:0, finalizując miękkie podanie poprzez mocne uderzenie z lewej nogi, z 10. metra, z tzw. pierwszej piłki.

Tuż przed przerwą 27-latek zdobył bramkę na 3:1. Reprezentant Polski wykończył dośrodkowanie z prawej flanki na 8. metr, skutecznie główkując na dalszy słupek.

Gdyby tego było mało, to w 58. minucie wywalczył asystę przy golu Liela Abady na 4:1.

Reprezentant Polski, który ma na koncie pięć bramek w obecnym sezonie ligowym, grał od 1. do 73. minuty. Został wybrany piłkarzem meczu. Otrzymał koronę, zasiadł też na specjalnym tronie.

Charlotte jest na 7. miejscu w Konferencji Wschodniej, ma na koncie 45 punktów (12 zwycięstw, 9 remisów, 11 porażek).

Świderski został powołany na październikowe mecze Ligi Narodów UEFA z Portugalią (12.10, godz. 20:45) i Chorwacją (15.10, godz. 20:45). (MZ)