11.10.2024, Bilino Polje, Zenica, BiH, UEFA Nations League, Bosnien und Herzegowina vs Deutschland , im Bild
Jusuf Gazibegovic (Bosnien), Florian Wirtz (Deutschland) (Photo by Hasan Bratic/DeFodi Images)

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Liga Narodów

Kolejne zwycięstwo Niemców. Bośniacy postraszyli zawodników Nagelsmanna

Reprezentacja Niemiec dopisuje kolejne trzy punkty w rozgrywkach Ligi Narodów. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali z Bośnią i Hercegowiną

Niemieccy piłkarze byli zdecydowanym faworytem meczu z Bośnią i z Zenicy wracają z trzema oczkami, wygrywając z gospodarzami 2:1.

W pierwszej połowie przewaga Niemców była bardzo duża i widoczna w każdym elemencie spotkania. Deniz Undav trafił do siatki w 30. minucie meczu i chwilę później mogło być 2:0 dzięki bramce Kleindiensta, ale gol nie został uznany przez spalonego. W 36. minucie Undav drugi raz wpisał się na listę strzelców – w pełni zgodnie z przepisami.

Po wznowieniu gry Undav mógł skompletować hat-tricka, ale arbiter i tym razem dopatrzył się spalonego. W drugiej połowie niemiecka drużyna wyraźnie obniżyła loty, a Bośniacy byli nieco bardziej widoczny. W 71. minucie kontaktową bramkę zdobył Edin Dżeko.

Ostatecznie niemieccy piłkarze dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka i wracają z trzema punktami w bagażu.