GRODZISK WIELKOPOLSKI, 21.09.2024
PILKA NOZNA BETCLIC I LIGA MEZCZYZN -- POLISH BETCLIC 1ST LEAGUE FOOTBALL MATCH WARTA POZNAN - ARKA GDYNIA
NZ RADOSC HIDE VITALUCCI (Z PRAWEJ) PO BRAMCE DLA ARKI

Kolejne zwycięstwo Arki, zadecydował gol zmiennika

Arka odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Gdynianie wygrali na wyjeździe 1:0 z Wartą Poznań w 10. kolejce I ligi po golu zmiennika, Hide Vitalucci'ego.

Maciej Ziółkowski

Pierwsza połowa sobotniego meczu miała różne fazy. Początek należał do Arki, która chciała szybko objąć prowadzenie, wypracowała kilka szans, ale czujny w bramce Warty był Jędrzej Grobelny, który obronił trzy strzały z dystansu – Joao Oliveiry, Tornike Gaprindaszwilego i Szymona Sobczaka. W tzw. międzyczasie Przemysław Stolc został zablokowany po uderzeniu z pola karnego.

Gdynianie nie wykorzystali lepszego momentu. W kolejnym kwadransie więcej do powiedzenia mieli miejscowi, którzy zaczęli częściej posiadać piłkę, lecz nie zdołali wypracować dogodnych okazji. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy okazało się bardzo wyrównane. W tym okresie Michał Rzuchowski trochę niecelnie uderzył z rzutu wolnego, a Kacper Michalski niedokładnie główkował.

W drugiej połowie lepiej wyglądała Arka, która wykreowała parę niezłych szans. Chwilę po przerwie Marc Navarro huknął z rzutu wolnego w poprzeczkę, potem Gaprindaszwili został zatrzymany po strzale z pola karnego.

Gdynianie dopięli swego w 73. minucie. Warta miała korner, goście wyszli z opresji, a Hide Vitalucci, który pojawił się na murawie niecały kwadrans wcześniej, dopadł do dalekiego podania, praktycznie od połowy boiska wychodził sam na sam z Grobelnym i pewnie sfinalizował akcję.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć, podkręcili tempo w końcówce meczu (poprzeczka Macieja Firleja), ale Arka dowiozła skromne zwycięstwo (1:0). Zespół z Gdyni wygrał trzeci raz z rzędu, a Warta poniosła szóstą porażkę w sezonie.