Ligi w Europie Świat

Klęska współgospodarzy Euro 2012

Na niespełna rok przed Mistrzostwami Europy 2012 reprezentacja Ukrainy poniosła bolesną porażkę. Współgospodarz Euro 2012 przegrał aż 0:4 z Czechami.
Już na samym początku spotkania Czesi rzucili się na przyszłorocznych gospodarzy Mistrzostw Europy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 3. minucie meczu gola na 1:0 strzelił lewy obrońca Bayeru Leverkusen – Michal Kadlec. Reprezentant Czech pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę.

Chwilę później gospodarze podwyższyli na 2:0, a w roli głównej po raz kolejny wystąpił 26-letni defensor, który tego dnia wyróżniał się na tle swoich kolegów z zespołu.

Chwilę po zmianie stron, nasi południowi sąsiedzi podwyższyli na 3:0. Autorem trzeciego gola został 29-letni snajper – Jan Rezek. Wydawało się, że Ukraińcy rzucą się do odrabiania strat. Jednak w 51. minucie na listę strzelców wpisał się pomocnik – Daniel Kolar – i było już 4:0 dla gospodarzy.

Czechy – Ukraina 4:0 (2:0)
1:0 Kadlec (3′)
2:0 Kadlec (12′)
3:0 Rezek (47′)
4:0 Kolar (51′)