Kaszubskie derby dla Chojniczanki

Polska 2 Liga

Chojniczanka Chojnice nie miała litości dla Raduni Stężyca w II-ligowych derbach.

Kafarski miał powody do zadowolenia po meczu z Radunią.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego powetowali sobie niepowodzenie z poprzedniej kolejki, kiedy w meczu na szczycie okazali się słabsi od Stali Rzeszów. Chojniczanka nie miała litości dla beniaminka ze Stężycy, który już w pierwszej połowie dobitnie przekonał się o sile jednego z głównych kandydatów do awansu. Do przerwy było 4:1 dla Chluby Grodu Tura. Bohaterami pierwszej połowy byli Michał Mikołajczyk (dwie asysty) oraz Szymon Skrzypczak (dwa gole). Ostatecznie Chojniczanka wygrała 5:1.

Chojniczanka wskoczył na najniższy stopień podium. Liderem pozostaje Stal, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Drużyna Daniela Myśliwca wygrała na trudnym terenie w Kaliszu. Nie tylko sukces należy docenić, ale i styl gry zaprezentowany przez rzeszowian. Stal była o klasę lepsza od KKS. Tak gra lider.

Premierowe zwycięstwo w sezonie zanotował Znicz Pruszków. Team Mariusza Misiury przegrywał od piątej minuty w Krakowie, ale zdołał odwrócić losy meczu. Po wygranej z Garbarnią tylko dwaj II-ligowcy nie znają smaku zwycięstwa – Hutnik Kraków i Sokół Ostróda.

Jedenastka 4 kolejki: Jurczak (Znicz) – Kasolik (Ruch), Wenger (Olimpia), Błyszko (Motor), Mikołajczyk (Chojniczanka) – Krasa (Olimpia), Machalski (Znicz), Ceglarz (Motor) – Paluchowski (Wisła), Sz. Skrzypczak (Chojniczanka), Prokić (Stal)