Soccer Football - UEFA Nations League - Group B3 - Kazakhstan v Slovenia - Central Stadium, Almaty, Kazakhstan - October 13, 2024 Slovenia's Erik Janza in action with Kazakhstan's Baktiyor Zainutdinov,Image: 920482963, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Pavel Mikheyev / Reuters / Forum

Ligi w Europie Liga Narodów

Kapitan Górnika przyczynił się do zwycięstwa w Lidze Narodów. Pokonał zespół byłego trenera Legii

Erik Janza dołożył cegiełkę do wygranej reprezentacji Słowenii w Lidze Narodów (dywizja B). Kapitan Górnika Zabrze miał asystę w meczu z Kazachstanem (1:0).

W 55. minucie Erik Janza wycofał z lewego skrzydła do środka, na 20. metr, do Jana Mlakara, który potężnie uderzył zza pola karnego, od poprzeczki. To była piękna bramka, ustalająca wynik na 1:0 dla Słowenii.

Dla 31-letniego Janzy był to 17. mecz w drużynie narodowej, w barwach której zdobył trzy bramki.

Lewy obrońca, który od połowy 2019 r. występuje w Górniku Zabrze (10 spotkań i 3 asysty w obecnym sezonie ligowym), zagrał od początku do końca niedzielnego meczu z Kazachstanem, prowadzonym przez Stanisława Czerczesowa, czyli byłego trenera Legii Warszawa. (MZ)