Juventus wciąż bez wygranej!

Juventus co prawda przerwał serię trzech porażek z rzędu, ale remis nie jest satysfakcjonujący dla Starej Damy. Piłkarze z Turynu zremisowali z Bologną 1:1 na zakończenie zmagań w 32. kolejce Serie A.

Juventus cały czas bez wygranej we włoskiej lidze. W niedzielny wieczór piłkarze pod batutą Massimiliano Allegriego raptem zremisowali z Bologną 1:1.

Już w 10. minucie spotkania Bologna objęła prowadzenie po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym przez Riccardo Orsoliniego. Wojciech Szczęsny nie zdołał wybronić uderzenia i zmuszony był wyciągnąć piłkę z siatki.

Już w 31. minucie Juventus mógł wyrównać, także po rzucie karnym, jednak Arkadiusz Milik kompletnie zaprzepaścił sytuację. Polak w zasadzie podał piłkę do Łukasza Skorupskiego. Chwilę przed oddaniem strzału wykonał dziwny wyskok do piłki. Sytuację można zobaczyć na poniższym nagraniu.

W drugiej połowie Milik się zrehabilitował i w 61. minucie zdobył gola po mocnym uderzeniu z obrębu pola karnego. Juve nie zdołało jednak zdobyć kolejnego gola na wagę trzech punktów.

Znakomity mecz rozegrał Łukasz Skorupski. Polski bramkarz po raz kolejny udowodnił swoją jakość. Obronił nie tylko rzut karny Milika, ale i kilka innych strzałów piłkarzy Juve i uratował swój zespół przed porażką.

Juve jest aktualnie na 3. pozycji w tabeli i straciło szansę na przegonienie Lazio i awans na 2. miejsce w tabeli. Bologna z kolei dzięki zwycięstwu awansowała na 8. miejsce.