Juve z trudem wygrywa z Sampdorią.

Łatwo nie było, ale Juventus wymęczył zwycięstwo z Sampdorią w 26. kolejce włoskiej Serie A. Juve pokonało ostatnią drużynę w tabeli 3:2.

Miała być łatwa wygrana Juventusu, jednak wyżej notowany zespół miał duże trudności, aby wygrać z ostatnią drużyną w tabeli. Zdziesiątkowana przez kontuzje drużyna zdołała jednak pokonać Sampdorię 4:2.

Początek nie zapowiadał trudności Juventusu, już w 11. minucie gospodarze prowadzili po bramce Bremera, nieco później druga bramkę dołożył Rabiot. Jeszcze w pierwszej połowie Sampdoria odpowiedziała dwoma bramkami i po golach Augello i Djurcicia było 2:2.

W drugiej części spotkania drugą bramkę dołożył Rabiot i znów dał prowadzenie Juventusowi. Kilka minut później mogło być po meczu, jednak Dusan Vlahović nie trafił do bramki z rzutu karnego.

Kropkę nad i postawił w 94. minucie Matias Soule. Juventus wygrał 4:2, jednak przebieg meczu był równy i Sampdoria wcale nie odpuszczała.

Piłkarze Juventusu są już na 7. miejscu i to Atalanty tracą 6 oczek. Sampdoria zbliża się nieuchronnie do spadku i wciąż jest na ostatnim miejscu, tracąc 12 oczek do bezpiecznego miejsca.