Jubileusz Lewego z ogromną sensacją w tle

Ogromna sensacja w Bundeslidze. VfL Bochum pokonało Bayern Monachium… 4:2! Oba gole Bawarczykom zdobył Robert Lewandowski, dla którego były to 600. i 601. trafienia w zawodowej karierze.

Jubileusz Roberta Lewandowskiego (fot. Reuters)

Początek spotkania wcale nie wskazywał, aby Bayern miał jakiekolwiek problemy z Bochum. Już w 9. minucie Robert Lewandowski skierował piłkę do siatki i Bayern objął prowadzenie. W drużynie z Monachium wyraźnie wkradła się dekoncentracja i rozluźnienie, bo pięć minut później gospodarze rozpoczęli festiwal strzelecki.

W 14. minucie wynik wyrównał Christopher Antwi-Adjei. W 38. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Bochun, który na gola zamienił Jurgen Locadi. Niecałe dwie minuty później Cristian Gamboa podwyższył prowadzenie Bohun. Tuż przed przerwą do siatki trafił też Gerrit Holtmann, dzięki czemu gospodarze schodzili do szatni przy sensacyjnym prowadzeniu 4:1!

Podczas drugiej minuty przewaga Bayernu była wyraźna, choć Bawarczycy oddali raptem 3 celne uderzenia w kierunku bramki. Tylko po jednym z nich piłka wpadła do siatki – w 75. minucie Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem polski napastnik widowiskowym uderzeniem skierował piłkę do bramki, jednak to zbyt mało, aby wygrzebać Bayern z potrzasku.

Lewandowski osiągnął dziś kolejny kamień milowy w swojej karierze. Pierwsze trafienie w tym spotkaniu było jego 600. w całej karierze zawodowej.

Bawarczycy są zdecydowanym liderem Bundesligi i ich przewaga nad drugą Borussią jest na tyle pokaźna że wpadka z Bochum nie przynosi żadnych konsekwencji, tak jednak pozostaje wyraźna ryska po słabej i nieefektywnej grze mistrza Niemiec.

Bochum natomiast po trzech meczach bez wygranej zapisuje komplet punktów na swoje konto. Zespół Nadrenii Północnej-Westfalii zajmuje 11. lokatę.