Jan Bednarek zadebiutował w Championship

Wystartowała angielska Championship. W pierwszym meczu sezonu na zapleczu Premier League Southampton pokonało Sheffield 2:1 i rozpoczęło sezon od zwycięstwa. Pełne 90 minut zagrał Jan Bednarek, który niemal na pewno pozostanie w drużynie Świętych.

Southampton wygrało pierwszy mecz po spadku z angielskiej Premier League. Święci na inaugurację Championship pokonali Sheffield Wednesday 2:1.

W 8. minucie spotkania do siatki trafił Adam Armstrong i Southampton objęło wcześnie prowadzenie. Po przerwie wynik wyrównał Lee Gregory, z kolei tuż przed końcem spotkania Che Adams wpisał się na listę strzelców, dając tym samym zwycięstwo Świętym.

Na boisku pełne 90 minut spędził Jan Bednarek. Już wcześniej Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informował, że polski obrońca najpewniej pozostanie na zapleczu Premier League. Mecz z Wednesday potwierdza, że reprezentant Polski raczej nie zmieni klubu tego lata i pomoże Świętym w powrocie do najwyżej, angielskiej klasy rozgrywkowej.

W kolejnym meczu ligowym „Święci” zagrają z Norwich.