Przejdź do treści
ZABRZE 11.05.2024
SPORT PILKA NOZNA
MECZ 32. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24 --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH:
GORNIK ZABRZE - STAL MIELEC
NZ LUKASZ WOLSZTYNSKI , ILLIA SHKURYN , ILYA SHKURIN , EMOCJE , RADOSC , GOL 
DRUZYNA , TEAM 
FOT. KAROL SLOMKA / 400mm.pl

Polska Ekstraklasa

Jak duże kłopoty finansowe będzie miała Stal? „Budowaliśmy poduszkę finansową”

Stal Mielec w ciągu dwóch dni straciła dwóch najważniejszych dla klubu sponsorów. Nad Podkarpaciem zebrały się czarne chmury, a niektórzy zaczęli snuć najgorsze wizje. Jaki jest stan faktyczny?

Paweł Gołaszewski

fot. Karol Słomka/400mm.pl

Jak grom z jasnego nieba gruchnęła informacja o wycofaniu PGE i PZU z mieleckiego klubu. Jaka będzie nowa rzeczywistość w Stali? – Oczywiście jest to dla nas bardzo trudna sytuacja, tym bardziej biorąc pod uwagę, że za niespełna miesiąc rozpoczynamy sezon 2024-25 – mówi Mateusz Prokopiak, kierownik komunikacji Stali. – Myślę, że każdy ma świadomość, jak duża jest to dla nas strata, kiedy PZU – sponsor strategiczny – nie decyduje się na kontynuację współpracy, a nasz sponsor tytularny PGE z końcem lipca przestaje być sponsorem naszego klubu. Od sierpnia na centralnych miejscach z przodu koszulki pojawią się dwa wolne miejsca. Biorąc pod uwagę, jak prowadzony jest klub – z roku na rok notujemy wzrost kibiców na trybunach przy Solskiego 1, nasze social media notują ciągły progres obserwujących, mamy również wzrost oglądalności naszych meczów w TV i fakt, że jako jedyny klub reprezentujemy nasze województwo w PKO Bank Polski Ekstraklasie, jestem pewien, że wiele podmiotów będzie chciało zareklamować się na naszych koszulkach.  Szerzej jednak na ten temat odniesie się prezes Jacek Klimek podczas piątkowej konferencji prasowej.

Pojawiły się plotki, że mielczanie mogą nie udźwignąć finansowo najbliższego sezonu. Najczarniejszy scenariusz, który mógłby wejść w życie, to wycofanie z rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Czy jest to realne?

Prokopiak: – Jeszcze niedawno klub zmagał się z wielomilionowymi zobowiązaniami i groziło mu widmo wycofania się z rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Poprzez szereg działań przeprowadzonych przez prezesa Jacka Klimka, Stal w ostatnich latach zaczęła jako jeden z nielicznych klubów w najwyższej lidze rozgrywkowej przynosić zyski. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu i wybudowanej „poduszce finansowej” możemy przystąpić do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy

W kilku klubach w ostatnim czasie pojawiły się informacje, że pracownicy nie otrzymują na czas swoich wynagrodzeń. Czy w Mielcu można spodziewać się podobnego scenariusza? – Klub obecnie nie posiada żadnych długów oraz zobowiązań. Wszystkie wypłaty dla piłkarzy, sztabu oraz każdego z  pracowników wypłacane na bieżąco bez żadnych opóźnień, a jak wiemy nie jest to takie oczywiste we wszystkich klubach. Oczywiście, prowadzone są również rozmowy inwestorami, którzy są zainteresowani wspieraniem naszego biało-niebieskiego klubu. Jednak jak każdy pewnie wie, tego typu negocjacje i ich finalizacja wymaga czasu.

guest
0 komentarzy
Wbudowane opinie
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze wydanie tygodnika PN

Nr 29/2024

Nr 29/2024