PKO EKSTRAKLASA SEZON 2024/25: JAGIELLONIA BIALYSTOK - WIDZEW LODZ POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH
NZ AFIMICO PULULU RADOSC GOL

Ligi w Europie Liga Konferencji

Jagiellonia wyszarpała zwycięstwo z FC Kopenhagą! Co za powrót mistrzów Polski!

Jagiellonia w pierwszej połowie nie istniała, by po przerwie odwrócić losy spotkania i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatniej akcji meczu! Podopieczni Adriana Siemieńca rzutem na taśmę pokonali 2:1 FC Kopenhaga na inaugurację fazy ligowej Ligi Konferencji!

PIOTR KUCZA/400mm.pl

Mistrzowie Polski wrócili z dalekiej podróży. I bynajmniej nie dlatego, że Kopenhagę i Białystok dzielą 741 kilometry w linii prostej. W pierwszej połowie Jagiellonia nie wypracowali sobie żadnej sytuacji podbramkowej, podczas gdy piłkarze Kopenhagi – aż 12.

Duńczycy szybko wyszli na prowadzenie. W dwunastej minucie Marcos Lopez dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Pantelisa Hatzidiakosa, a Grek uderzeniem głową otworzył wynik spotkania.

Gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i nie pozwalali bezwładnej Jadze dojść do głosu. Wszystko zmieniło się po przerwie.

Krótko po wznowieniu gry Mohamed Elyounoussi podwyższył prowadzenie, jednak radość kibiców na Parken trwała krótko, ponieważ akcję spalił znajdujący się na ofsajdzie Elias Achouri.

Jagiellonia odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. Zaledwie minutę później Joao Moutinho dograł w pole karne do Afimico Pululu, który efektownym strzałem piętą doprowadził do wyrównania.

I jedni, i drudzy poszli na bokserską wymianę ciosów. Achouri umieścił piłkę w siatce, lecz znów na drodze Kopenhagi stanął sędzia liniowy. Pululu zaś mógł mieć dublet, ale jego uderzenie zatrzymał Nathan Trott.

Zbliżał się koniec meczu i wydawało się, że padnie jednobramkowy remis, gdy w ósmej minucie doliczonego czasu gry Darko Churlinov sensacyjnie przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Jagiellonii w ostatniej akcji.

Trybuny na Parken ucichły, a trzy punkty jadą do Białegostoku! (JB)