Jagiellonia wraca do wygrywania w Ekstraklasie!

Jagiellonia Białystok po dwóch nieudanych meczach wraca na szlak zwycięstw. Lider ligi wygrał z Zagłębiem Lubin 2:0 i umocnił swoją pozycję na samym szczycie klasyfikacji ligowej.

Przełamanie lidera w Lubinie! Jagiellonia Białystok nie zagrała dobrego meczu, ale jej gra wystarczyła do tego, aby pokonać Zagłębie Lubin 2:0. Dzięki trzem punktom Jaga umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli oraz postawiła mocny krok w kierunku zdobycia tytułu mistrza Polski.

Już od samego początku Jaga grała odważnie z przodu, w 11. minucie Imaz mógł otworzyć wynik meczu, ale zmarnował świetną okazję i z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza rywali. Kilka minut później Kristoffer Hansen wykorzystał dośrodkowanie Wdowika i sprytnym strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Przed przerwą aktywne było Zagłębie. Swoje okazje mieli Chodyna i Kopacz, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać Alomerovicia.

Po przerwie obraz gry uległ nieco zmianie i Zagłębie stało się naprawdę groźne. W próbach gospodarzy brakowało jednak wykończenia. Moment przewagi przełamał jednak Hansen, trafiając swoją drugą bramkę w 74. minucie meczu po bardzo dobrym, płaskim uderzeniu.

W 90. minucie meczu Juan Munoz trafił honorową bramkę dla Zagłębia.

Jagiellonia umacnia się na fotelu lidera ligi, mając aktualnie pięć punktów przewagi nad drugim Śląskiem, który jutro zagra z Legią Warszawa.

Dla Zagłębia to już trzecia porażka z rzędu. Szanse na spadek są mimo wszystko niewielkie, jednak w Lubinie mają sporo powodów do niepokoju. Aktualnie zespół Waldemara Fornalika jest na 11. miejscu.