Inter z Superpucharem Włoch

Inter Mediolan pokonał 1:0 SSC Napoli w finale Superpucharu Włoch. Bohaterem meczu został Lautaro Martinez, który w doliczonym czasie gry przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Nerazzurrich. Piotr Zieliński przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Inter bił głową w mur przez 90 minut. Podopieczni Simone Inzaghiego długo nie mogli znaleźć do bramki. Nerazzurri stworzyli sobie kilka naprawdę dogodnych okazji podbramkowych, jednak po ich stronie szwankowało wykończenie.

Tymczasem zepchnięte do głębokiej defensywy Napoli skutecznie broniło się przed atakami mediolańczyków. Mistrzowie Włoch od 60. minuty byli zmuszeni grać w osłabieniu, po tym jak z czerwoną kartką z boiska wyleciał Giovanni Simeone.

Nawet grając w osłabieniu, neapolitański mur nie pękał i wydawało się, że do wyłonienia triumfatora będzie potrzebny konkurs rzutów karnych. Stało się jednak inaczej. W doliczonym czasie gry Inter przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Benjamin Pavard napędził atak na skraju pola karnego i zagrał do lepiej ustawionego Lautaro Martineza, a ten urwał się spod krycia obrońcy i strzałem z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Zabójczy cios na wagę Superpucharu Włoch.