Inter liderem na półmetku

Inter Mediolan pokonał 2:0 Lecce w 17. kolejce Serie A. Podopieczni Simone Inzaghiego są na dobrej drodze do sięgnięcia po kolejne scudetto po trzech latach przerwy.

14 zwycięstw w 17 meczach, tylko jedna porażka, 44 punkty, bilans bramkowy 41:7. Liczby mówią same za siebie. Inter nie ma sobie równych na Półwyspie Apenińskim. Nerazzurri na półmetku sezonu zasiadają na fotelu lidera.

Tym razem podopieczni Simone Inzaghiego nie dali szans Lecce. Przez niemal całą pierwszą połowę mediolańczycy walili głową w mur, aż wreszcie w 43. minucie na ścianie pojawiło się pierwsze ukruszenie, kiedy to Yann Bisseck otworzył wynik.

Po zmianie stron gospodarze dołożyli drugiego gola. I to w jaki sposób! W 78. minucie Marco Arnautović piętką (!) obsłużył prostopadłym podaniem Nicolo Barellę, który zabawił się w polu karnym z bramkarzem i ustalił końcowy rezultat. Ręce same składały się do oklasków.