BIALYSTOK 25.05.2024
MECZ 34. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2023/24: JAGIELLONIA BIALYSTOK - WARTA POZNAN ---  POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH
JESUS IMAZ RADOSC CELEBRATION

Imaz show! Jaga jedną nogą w III rundzie el. LM!

Jagiellonia Białystok w efektownym stylu pokonała FK Panevezys 4:0 w meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Trzy z czterech goli mistrz Polski strzelił jeszcze przed przerwą.

Maciej Kanczak

Jagiellonia już od pierwszych minut ruszyła do ataku. Pierwsze nieśmiały próby Nene i Dominika Marczuka były jednak niecelne. W 15. minucie już jednak wszystko wyszło idealnie – w środek pola karnego zagrał Kristoffer Hansen, zaś piłkę w bramce mistrzów Litwy płaskim strzałem umieścił Jesus Imaz.

Gol Hiszpana, rozochocił Dumę Podlasia, która ruszyła na łowy po kolejne gole. W 28. minucie, po rzucie wolnym wykonywanym przez Nene, futbolówka odbita przez obrońców trafiła pod nogi Imaza, który mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi rywali. Minutę później, Imaz skompletował klasycznego hat-tricka, tym razem wykorzystując podanie Afimico Pululu.

Mistrzowie Polski w pierwszej połowie absolutnie kontrolowali przebieg rywalizacji. FK Panevezys w tym czasie nie oddał na bramkę Sławomira Abromowicza żadnego celnego strzału.

W drugiej połowie, Jaga nie forsowała już specjalnie tempa. Przez długi czas, jedyną dogodną okazję, w 55. minucie także miał Imaz, ale jego strzał po ziemi obronił Emil Timbur. W 80. minucie udało się zdobyć czwartą bramkę, za sprawą sprytnego, płaskiego strzału Hansena.