II liga: Smuda czyni cuda

Polska 2 Liga

Franciszek Smuda zaczął drugą kadencję w Łęcznej od zwycięstwa z Gryfem Wejherowo. Trzeba uczciwie powiedzieć, że niezasłużonego.
Górnik wygrał w kontrowersyjnych okolicznościach (foto: Michał Głódź)

Smuda przejął Górnika po dotkliwej porażce poniesionej w Radomiu. Słabujący na wyjazdach Gryf miał być idealnym przeciwnikiem na wdrożenie się do nowej pracy. Pierwsza połowa należała do wejherowian, którzy regularnie stwarzali zagrożenie pod bramką Patryka Rojka, jednak mieli straszliwe problemy z wykańczaniem akcji. Skuteczności nie brakowało za to Pawłowi Wojciechowskiemu, który w ostatnich pięciu meczach zdobył pięć bramek. Do przerwy było 1:0 dla Górnika. Po godzinie gry do wyrównania doprowadził Dawid Rogalski. Gryfiarze zasłużyli na co najmniej punkt w Łęcznej, jednak w końcówce Grzegorz Kawałko podyktował karnego z kapelusza. Jedenastkę na bramkę zamienił Patryk Szysz. Jak widać Smuda nadal czyni cuda.

Paweł Lenarcik puścił pierwszą bramkę od 588 minut. Golkiper Brunatnych nie był w stanie zastopować strzału czołowego strzelca II ligi – Adriana Paluchowskiego. GKS Bełchatów zdołał doprowadzić do remisu i nadal jest poważnym kandydatem do ukończenia sezonu w pierwszej trójce.

Ruch Chorzów odniósł drugie zwycięstwo z rzędu pod wodzą Marka Wleciałowskiego. Podobnie jak w meczu z Pogonią do zwycięstwa niezbędni byli rezerwowi. Piotr Giel przypomniał, że Siarka to jeden z jego ulubionych rywali, zaś Jakub Kowalski w końcówce zamknął mecz. Prawdziwy test dla Niebieskich za tydzień w Radomiu.

Radomiak bezbramkowo zremisował w Częstochowie. Bohaterem meczu – a może i całej kolejki – był Łukasz Krzczuk, który bronił jak natchniony. Skra po raz kolejny udowodniła, że spełnia II-ligowe normy.

Mecze Olimpia Elbląg – Widzewa Łódź oraz Rozwój Katowice – Elana Toruń zostały przełożone z powodu „psiej grypy”. – Ten mecz powinien się odbyć w terminie, kiedy policja będzie mogła nam pomóc zabezpieczyć to spotkanie. I każdy, kto będzie chciał przyjść na mecz, będzie mógł czuć się bezpiecznie. Jest zagrożenie walkowerem, ale mając takie argumenty, w których w żadnym momencie nie mówiliśmy, że nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć imprezy masowej w środku. Byliśmy gotowi do ostatniego dnia. Jesteśmy tak samo poszkodowani jak Widzew, nawet bardziej, bo musieliśmy ponieść pewne koszty związane z organizacją meczu – powiedział prezes Olimpii, Paweł Guminiak na łamach portel.pl.

Jedenastka 18 kolejki: Krzczuk (Skra) – Geniec (Resovia), Stasiak (Stal), Ciechanowski (Olimpia G.) – Bartosiak (GKS Bełchatów), Walski (Ruch), Frankiewicz (Resovia), Marzec (Olimpia G.) – Wojciechowski (Górnik), Hass (Resovia), Kita (Olimpia G.)