Polska 2 Liga

II liga: Radomiak poległ w Pruszkowie

Radomiak Radom przegrał 2:3 ze Zniczem Pruszków i nie wykorzystał szansy na powrót na fotel lidera II ligi.Podopieczni Dariusza Banasika przystąpili do meczu znając sobotni wynik Widzewa, który zremisował w Rzeszowie. Radomianie od pierwszych minut starali się wykazać wyższość nad Zniczem. Pruszkowianie zostali zepchnięci do defensywy, jednak nie stracili bramki. W 21 minucie Adam Banasiak ostemplował poprzeczkę bramki strzeżonej przez Piotra Misztala. Chwilę później Artur Haluch błyskawicznym wznowieniem uruchomił Leandro, który został w ostatniej chwili zablokowany. W 29 minucie Michał Kaput przegrał w sytuacji sam na sam z Misztalem, a po jego dobitce piłka trafiła w rękę Kacpra Smolenia. Sędzia jednak nie uznał, że Radomiakowi należy się jedenastka.

Kaput powetował sobie niepowodzenie w 38 minucie, kiedy mocno i celnie główkował po centrze Banasiaka z rzutu rożnego. Do przerwy było 1:0 dla Radomiaka. W pełni zasłużone.

Tuż po zmianie stron Leandro wypuścił aktywnego Rafała Makowskiego, który minął Misztala i wpakował piłkę do bramki. Chwilę później Znicz wrócił do gry po trafieniu rezerwowego Marcina Smolińskiego, który odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu. Pruszkowianie uwierzyli w możliwość poprawienia swojego dorobku punktowego i rzucili się Radomiakowi do gardła. W 64 minucie Leandro wyciął Macieja Machalskiego we własnej szesnastce. Do jedenastki podszedł poszkodowany i nie pomylił się. Bohaterem Znicza został w 82 minucie Marcin Bochenek, który wykorzystał warunki fizyczne po centrze Machalskiego z rzutu wolnego.

Znicz ze stanu 0:2 doprowadził do 3:2 i wygrał z wyżej notowanym przeciwnikiem.