Polska 2 Liga

II liga: Nowe miotły na Mazowszu

W ostatniej kwietniowej kolejce doszło do kilku ważnych rozstrzygnięć. Najważniejsze zapadły przy udziale mazowieckich drużyn.

Radomiak w meczu na szczycie ograł GKS Jastrzębie. Po raz pierwszy na ławce Zielonych zasiadł Grzegorz Opaliński. Były asystent Jerzego Cyraka w swoim debiucie w roli pierwszego trenera miał fortunę po swojej stronie. W pierwszej połowie Hubert Gostomski obronił rzut karny egzekwowany przez Kamila Jadacha. Do poziomu bramkarza po przerwie doskoczył Jakub Rolinc, który miał udział przy dwóch trafieniach. Radomiak zrobi wszystko co w jego mocy, aby zakończyć sezon na podium, a nie skazać się na grę w nieprzychylnych barażach.

Porażka nie pokrzyżowała szyków jastrzębianom, ponieważ do awansu brakuje im zaledwie kilku oczek. Pierwsze wyroki można także wydawać w kwestii spadkowiczów. Gwardyjka miała w rundzie wiosennej punktować jak najęta u siebie, a tymczasem przegrał 1:4 z ROW. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przygoda koszalinian ze szczeblem centralnym potrwa jeden sezon.

Mizeria punktowa również w Legionowie. Po przegranym meczu o „być albo nie być” w Kluczborku… nie ma Roberta Pevnika. Za czasów Słoweńca Novia ugrała pięć punktów (zwycięstwo, 2 remisy, 8 porażek). Jednym z kandydatów do zastąpienia Pevnika jest Bartosz Tarachulski, który niedawno rozstał się z Pogonią Siedlce po blisko pięciu latach współpracy.

Na długo mecz w Stargardzie zapamięta Mateusz Broź. 29-letni napastnik w ciągu niepełnego kwadrans zdążył ustrzelić dublet, zmarnować karnego, a także… doznać kontuzji. Uraz zszedł na dalszy plan, ponieważ dwie bramki przyczyniły się do zwycięstwa Siarki na trudnym terenie.

Jedenastka 28 kolejki: Gostomski (Radomiak) – Tarnowski (Znicz), Klepczarek (Znicz), Rozmus (ŁKS) – Rolinc (Radomiak), Nakrosius (MKS Kluczbork), Muszalik (ROW), Kalisz (ROW) – Ogar (Garbarnia), Radionow (ŁKS), Broź (Siarka)

Wyniki 28 kolejki:

Błękitni – Siarka 1:2 (Skórecki 13 – Broź 65, 76)

GKS Bełchatów – Olimpia 1:1 (Giel 5 – Kołosow 64)

GKS Jastrzębie – Radomiak 1:2 (Pacholski 57 – Agu 51, Leandro 61 k)

Gryf – Rozwój 1:1 (Okuniewicz 25 – Wróbel 61 k)

Gwardia – ROW 1:4 (Ziętarski 61 – Muszalik 34 k, Spratek 68, Kalisz 85, Jaroszewski 87)

ŁKS – Warta 2:0 (Radionow 10, 79)

MKS Kluczbork – Legionovia 2:0 (Nakrosius 16, Deja 89)

Stal – Garbarnia 0:1 (Ogar 86)

Znicz – Wisła 3:0 (Kubicki 56, Kinast 90, Stryjewski 90)