Polska 2 Liga

II liga: Beniaminek liderem

Niespodziewanym liderem II ligi po trzech kolejkach jest beniaminek z Opola. Podopieczni Jana Furlepy rozpoczęli zmagania na poziomie centralnym bez jakichkolwiek kompleksów.Łukasz Podolski nie będzie już grał w kadrze – KLIKNIJ!

W Bełchatowie doszło do starcia dwóch niepokonanych drużyn w bieżącym sezonie. Mecz nie zawiódł licznie zgromadzonych kibiców i sam w sobie był znakomitą reklamą II ligi. GKS zaczął od szybko zdobytej bramki przez Marcina Krzywickiego, jednak Raków się nie poddał. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Marka Papszuna pokazali swoją moc. Najpierw Tomasz Margol wykorzystał złe ustawienie Pawła Lenarcika, a następnie Piotr Malinowski celnie uderzył z ostrego kąta. W drugiej połowie nie brakowało okazji i kontrowersji, ale wynik ustalony przed przerwą nie uległ zmianie.

GKS Bełchatów nie może się dłużej chwalić mianem niepokonanej drużyny. Do tego grona po 3 kolejce dołączył także Gryf (porażka z Kotwicą po golu Wiktora Witta z rzutu wolnego), Radomiak Radom (Puszcza wygrała po złotym golu Macieja Domańskiego, ekspiłkarza Radomiaka), ROW 1964 Rybnik (minimalna przegrana z Błękitnymi) oraz Olimpia Elbląg.

Starcie beniaminków zasługuje na oddzielny akapit. Odra Opole zdobyła dwa gole w ciągu 5 minut i mogła spokojnie kontrolować spotkanie. Olimpia próbowała odmienić losy spotkania, jednak to nie był jej dzień. Trener Adam Boros ma sporo powodów do zmartwień po domowej porażce z Odrą, a szczególnie na skutek stylu w jakim została poniesiona. Niebiesko-czerwoni po trzech kolejkach przewodzą II lidze wspólnie z Puszczą i Rakowem.

Mariusz Marczak poprowadził do zwycięstwa Polonię Warszawa. Czarne Koszule zrehabilitowały się za przykrą inauguracyjną porażkę z imienniczką z Bytomia, ale w ich grze wciąż jest sporo mankamentów. Co ma jednak powiedzieć Rafał Wójcik, który jako trener Stalówki przegrał wszystkie mecze? Drugi przedstawiciel Podkarpacia – Siarka – wygrał z Rozwojem. Ozdobą spotkania był fantastyczny gol Huberta Tomalskiego z 20 metrów.

Olimpia Zambrów po gruntownych letnich zmianach nie może stanąć na nogi. Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka zostali rozgromieni przez Legionovię, a katem podlaskiej drużyny okazał się ich były piłkarz, Arkadiusz Ciach. Polonia Bytom potwierdziła w Poznaniu dobre przygotowanie do sezonu. Gdyby nie ujemne punkty dwukrotny mistrz Polski byłby w czubie tabeli, a tak na skutek własnych grzeszków – pomimo korzystnych rezultatów – jest tuż nad strefą spadkową.

Wyniki 3. kolejki:

GKS Bełchatów – Raków Częstochowa 1:2 (Krzywicki 2 – Margol 40, Malinowski 45)
Gryf Wejherowo – Kotwica Kołobrzeg 0:1 (Witt 43)
Legionovia Legionowo – Olimpia Zambrów 4:0 (Ciach 5, 29, 53 k, Madeński 88)
Olimpia Elbląg – Odra Opole 0:2 (Wolny 2, Winiarczyk 5)
Polonia Warszawa – Stal Stalowa Wola 2:0 (Kluska 54, Choroś 90 k)
Radomiak Radom – Puszcza Niepołomice 0:1 (Domański 50)
ROW 1964 Rybnik – Błękitni Stargard 1:2 (Slisz 64 – Brzeziański 14, Gutowski 71)
Siarka Tarnobrzeg – Rozwój Katowice 2:1 (Tomalski 9, Domański 75 sam – Mielnik 72)
Warta Poznań – Polonia Bytom 0:1 (Musiolik 64)