I liga: Odra pogrążyła rozpędzony GKS

Polska 1 Liga

Koniec serii zwycięstw katowiczan. GKS przegrał aż 1:3 z Odrą Opole w 27. kolejce I ligi.

Sześć meczów z rzędu ze zwycięstwem i basta. Rozpędzonych katowiczan wyhamowała opolska Odra. Podopieczni Adama Noconia wygrali pewnie 3:1.

Spotkanie od początku lepiej układało się po myśli gości. W 26. minucie Jiri Piroch wyprowadził ich na prowadzenie.

Po przerwie GKS doprowadził do wyrównania. Bartosz Jaroszek strzelił gola na wagę remisu, jednak to na więcej Rafała Góraka i spółki nie było już stać.

Odra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcowym kwadransie. Dwa szybie trafienia autorstwa kolejno Vittorio Continella i Jeana Sarmiento dały opolanom komplet punktów.

Pomimo porażki, GKS pozostaje na 3. miejscu z 45 punktami na koncie. Odra natomiast zmniejszyła dystans do strefy barażowej. Opolanie są na 9. lokacie z 40 oczkami.