I liga: GKS Tychy wiceliderem

Polska 1 Liga

GKS Tychy przerwę zimową spędzi na fotelu wicelidera I ligi. Podopieczni Dariusza Banasika pokonali 2:0 Stal Rzeszów w meczu 19. kolejki.

Według zasad retoryki, najważniejszą częścią każdego przemówienia jest początek i zakończenie, bo właśnie wtedy słuchacze są najbardziej skupieni. Nie wiemy, czy podopieczni Dariusza Banasika pieczołowicie studiowali dzieła Cycerona, jednak z pewnością – świadomie bądź nie – wcielili w życie jego wskazówki.

Tyszanie obydwa gole strzelili Stali tuż po pierwszym i tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. W 2. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Rumin, zaś w 86. minucie – Marko Dijaković.

GKS awansował na drugie miejsce i właśnie jako wicelider spędzi przerwę zimową. Banasik i spółka mają identyczny dorobek punktowy co pierwsza w tabeli Arka i jeden mecz rozegrany mniej.