I liga: Chrobry wygrywa z Zagłębiem

Chrobry Głogów wygrywa zaległy mecz Fortuna 1.ligi z Zagłębiem Sosnowiec. Dzięki zdobytym trzem punktom, zespół z Głogowa nieco odskoczył strefie spadkowej.

Spotkanie Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów miał odbyć się na początku grudnia w ramach 17. kolejki Fortuna I liga, jednak duże nagromadzenie spotkań na ArcelorMittal Park w pierwszej połowie grudnia sprawiło, że mecz został przełożony na 19 grudnia. Gospodarze nie przełamali jednak passy niekorzystnych wyników i znów przegrali przed własną publicznością.

Na bramki w tym meczu trzeba było poczekać do drugiej połowy. W krótkim odstępie czasu do siatki trafiali Mateusz Ozimek oraz Dawid Hanc, dzięki czemu Chrobry prowadził 2:0. Kontaktowego gola gospodarzom w końcówce spotkania zdobył Marek Fabry.

Chrobry wyprzedził w tabeli Polonię Warszawa i klub z Głogowa jest na 14. pozycji i ma zapas czterech oczek nad strefą spadkową.

Znacznie gorzej jest w Sosnowcu, Zagłębie przezimuje na ostatnim miejscu. Wtorkowa porażka jest 12. klęską w tym sezonie drużyny prowadzonej aktualnie przez Artura Derbina.