BERLIN 06.07.2024
MECZ 1/4 FINALU CWIERCFINAL MISTRZOSTW EUROPY 2024: HOLANDIA - TURCJA --- QUARTERFINAL UEFA EURO 2024 MATCH: HOLLAND - TURKEY
NZ CODY GAKPO

Ligi w Europie Liga Narodów

Holandia z kompletem punktów w swoim pierwszym meczu Ligi Narodów

Drużyna Ronalda Koemana pewnie pokonała przyjezdnych z Bośni i Hercegowiny. Pełna dominacja gospodarzy.

Holendrzy zakończyli Euro na półfinale, kiedy to w ostatnich minutach Watkins zdobył bramkę, zapewniając Anglikom awans. Oranje podchodzili do tego meczu z dodatkową motywacją po ostatniej bolesnej porażce. Na boisku widać było ich pewność siebie i chęć zdominowania rywali.

Już po kwadransie gry prowadzenie zapewnił Zirkzee. W 27. minucie niespodziewanie wyrównał Demirović, ale remis nie utrzymał się długo, bo tuż przed przerwą podanie Zirkzee wykorzystał Reijnders, ustalając wynik na 2:1. W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Gakpo, jednak Bośniacy nie poddawali się. Kwadrans przed końcem niezawodny 38-letni Edin Džeko dał swojej drużynie nadzieję, ale ostatecznie na nic się to nie zdało — trzy punkty zostały w Eindhoven, a gospodarze w ostatnich minutach dołożyli jeszcze dwa trafienia. Weghorst i Xavi Simons również zapisali się na liście strzelców.

W drugim meczu tej grupy, reprezentacja Niemiec bardzo pewnie ograła Węgrów 5:0.