Holandia rozgromiła słabych Belgów

Ligi w Europie Liga Narodów

W meczu „polskiej” grupy w Lidze Narodów, reprezentacja Holandii zagrała fantastyczne spotkanie i pokonała słabo dysponowanych Belgów aż 4:1.

To był mecz do jednej bramki. Świetnie dysponowani Holendrzy urządzili sobie mały festiwal strzelecki i pokonali Belgów aż 4:1. Sporym zaskoczeniem była niemrawa postawa gospodarzy, którzy praktycznie nie istnieli na murawie i dali rozwinąć skrzydła piłkarzom „Oranje”.

Wynik meczu w 40. minucie otworzył Steven Bergwijn. Kanonada bramek miała miejsce od 51. minuty od trafienia Memphisa Depaya. Nieco mniej niż 10 minut później Denzel Dumfires podwyższył na 3:0.

Cztery minut później Memphis Depay zdobył swojego drugiego gola i na tablicy wyników pojawił się wynik 4:0.

W końcówce meczu Belgowie złapali nieco wiatru w żagle, dzięki czemu udało im się zdobyć honorowego gola w 93. minucie po uderzeniu Michy’ego Batshuayia.

Holendrzy objęli prowadzenie w Grupie 4 Dywizji A w Lidze Narodów, spychając na drugą lokatę Polaków. Belgowie są na ostatnim miejscu.