MECZ 9. KOLEJKA: STAL RZESZOW - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
MATCH 9TH ROUND BETCLIC I LEAGUE: STAL RZESZOW - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA
NZ. ANDREJA PROKIC
FOT: SEBASTIAN MACIEJKO/400MM.PL

Hit w I lidze dla Termaliki. Maszyna Brosza nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki

Bruk-Bet Termalika Nieciecza pokonała 2:1 Stal Rzeszów w hicie 9. kolejki I ligi. Słoniki prowadzą w tabeli i jako jedyni są wciąż niepokonani.

9 meczów, 8 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek, 25 punktów na koncie i fotel lidera. Oto bilans Bruk-Bet Termaliki pod wodzą Marcina Brosza. Słoniki jadą autostradą w kierunku awansu do Ekstraklasy i nie pękają nawet w spotkaniach na szczycie.

A takim właśnie był pojedynek z trzecią w tabeli Stalą Rzeszów. Brosz i spółka wyprowadzili dwa szybkie ciosy w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw wynik otworzył Kamil Zapolnik, by kilka minut później w strzelca zamienić się w asystenta i dograć do Morgana Fassbendera, który podwyższył prowadzenie.

Dwubramkowa przewaga utrzymała się do samej końcówki. W 82. minucie gospodarze złapali kontakt po trafieniu Tomasza Bali, jednak ostatecznie na więcej nie było ich stać. (jb)