October 10, 2024, Roma, Italia: Lorenzo Pellegrini red card during the UEFA Nations League 2024/25 Group 2 qualification football match between Italy and Belgium at the Olimpico stadium in Rome on October 10, 2021. (Photo by Fabrizio Corradetti / LaPresse) (Credit Image:  Fabrizio Corradetti/LaPresse via ZUMA Press)

newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Liga Narodów

Hit nie zawiódł! Czerwona kartka i cztery gole w starciu Włochów z Belgią

Spodziewaliśmy się spotkania wagi ciężkiej i rzeczywiście je dostaliśmy. Italia zremisowała z Belgią na Stadio Olimpico.

Gospodarze mogą jednak czuć spore rozczarowanie po ostatnim gwizdku arbitra Espena Eskasa. W końcu po po blisko półgodzinie gry prowadzili 2:0. Belgom udało się jednak skutecznie powrócić do gry.

Bramkę kontaktową w 42. minucie zdobył Maxim De Cuyper. Dla 23-letniego lewego obrońcy jest to debiutowe trafienie w barwach pierwszej reprezentacji swojego kraju.

Kilka minut przed tym golem bocznego defensora Czerwonych Diabłów, z boiska wyleciał Lorenzo Pellegrini. Włoski pomocnik początkowo obejrzał żółty kartonik za swój bezpardonowy wślizg. Po analizie VAR sędzia zmienił swoją decyzję i wskazał reprezentantowi Azzurri drogę do szatni.

W 62. minucie rezultat rywalizacji wyrównał Leandro Trossard. Skrzydłowy Arsenalu dobrze odnalazł się we właściwym miejscu o odpowiednim czasu. Jego bramka ustaliła wynik spotkania na 2:2.

Belgowie obecnie zajmują 3. miejsce w tabeli swojej grupy. Włosi są natomiast jej liderami, ale nad drugą Francją mają tylko jedno oczko przewagi. Stawkę z zerowym dorobkiem punktowym zamyka reprezentacja Izraela.