Hit na Anfield na remis! [zapis relacji]

Trzecia kontra pierwsza drużyna tabeli w Premier League. Dwie najlepsze defensywy w całej lidze. Między nimi jedynie punkt różnicy. Zapraszamy na tekstową relację na żywo z hitu 18. kolejki Premier League, w którym na Anfield Liverpool zmierzy się z Arsenalem!

Żółte kartki: Endo, Salah (Liverpool) – Saka, Havertz, Rice, Nketiah (Arsenal)
Składy:
Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk (C), Tsimikas (35′ Gomez) – Szoboszlai, Endo, Jones (68′ Gravenberch) – Salah, Gakpo (68′ Nunez), Diaz (68′ Elliott)
Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Odegaard (C), Rice, Havertz – Saka, Jesus (78′ Nketiah), Martinelli (68′ Trossard)

KONIEC MECZU. W hicie 18. kolejki Premier League Liverpool remisuje przed własną publicznością z Arsenalem 1:1, przez co Kanonierzy wciąż utrzymują się na pozycji lidera tabeli. Druga połowa stała na nieco niższym poziomie niż pierwsza, ale generalnie sam mecz mógł się podobać. Dziękuję za śledzenie relacji i życzę wszystkim dobrego wieczora oraz Wesołych Świąt!

90+4′ Coraz mniej czasu do końca spotkania, a wiele wskazuje na to, że ten mecz zakończy się podziałem punktów.

90+3′ Elliott faulowany w środku pola przez Zinczenkę.

90+2′ Zablokowany strzał zza pola karnego Saki, rzut rożny dla gości.

90′ Pięć minut doliczonych do regulaminowego czasu gry drugiej połowy rywalizacji.

89′ Skrzydłowy Arsenalu nie otrzyma za to przewinienie drugiej żółtej kartki.

88′ Faul w środku pola Saki, który faulował Gravenbercha. Anglik ma już na koncie żółtą kartkę…

87′ Gravenberch fauluje w środku pola Odegaarda.

86′ Faulowany pod własnym polem karnym Endo, rzut wolny dla gospodarzy, a żółtą kartką napomniany został Nketiah.

86′ Goście pod polem karnym gospodarzy, szukając drugiego gola w tym starciu.

85′ Zablokowana wrzutka Trossarda w pole karne, rzut rożny dla gości.

84′ Żółtą kartką za protesty po decyzji sędziego ukarany został Mohammed Salah.

84′ Wybite z dala od pola karnego gości dośrodkowanie Szoboszlaia.

81′ Pada w polu karnym gospodarzy Havertz, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla gości.

80′ Konate blokuje strzał z dalekiego dystansu Zinczenki. Parę chwil później Francuz zablokował też uderzenie Rice’a.

79′ Kanonierzy starają się dłużej przy piłce, ale zbyt dużo nerwowości jest w ich poczynaniach.

77′ Zbyt mocne podanie na prawym skrzydle Saki do White’a. Zmiana w Arsenalu – Eddie Nketiah w miejsce Gabriela Jesusa

76′ Strzał głową Darwina Nuneza poleciał ponad poprzeczką.

75′ Kolejny rzut rożny, tym razem z prawego narożnika dla The Reds.

74′ Strzał Gomeza z lewej strony boiska, broni Raya, rzut rożny dla gospodarzy.

73′ Jak z tego nie padł gol!? Kontratak Liverpoolu po rzucie rożnym Arsenalu, podanie Salaha do Aleksandra-Arnolda, a Anglik w dogodnej pozycji trafił jedynie w poprzeczkę!

72′ W porę powstrzymany na skrzydle Trossard, rzut rożny dla gości.

71′ Strzał zza pola karnego Elliotta zablokowany przez Gabriela. Rzut rożny dla gospodarzy.

70′ Niespełna dwadzieścia minut do końca spotkania – czy któraś z drużyn zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

68′ Zmiana także w Arsenalu – Leandro Trossard w miejsce Gabriela Martinelliego

68′ Potrójna zmiana w The Reds – Nunez za Gakpo, Gravenberch za Jonesa i Elliott za Diaza.

67′ Za chwilę dojdzie do zmian w obu drużynach, a na placu gry zameldują się Nunez, Gravenberch i Trossard.

66′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na boisku leży Luis Diaz

64′ Zbyt mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy w wykonaniu Rice’a.

63′ Faulowany Odegaard przez Endo, rzut wolny dla gości.

62′ Uderzenie zza pola karnego Szoboszlaia poleciał daleko obok lewego słupka bramki Rayi.

60′ Strzał zza pola karnego Oleksandra Zinczenki poleciał jednak wysoko ponad bramką gospodarzy.

59′ Wiele walki w środku pola, sporo strat i nieco chaotyczna gra – tak wygląda krajobraz rywalizacji na Anfield w ostatnich minutach.

57′ Zbyt mocne prostopadłe podanie w pole karne gości jednego z graczy The Reds pewnie wyłapuje Raya.

56′ Nieco bardziej chaotyczny moment spotkania, w którym gospodarze starają się przejąć inicjatywę.

54′ Techniczny strzał z lewej strony pola karnego Joe Gomeza poleciał tuż obok prawego słupka bramki gości!

53′ Błąd w defensywie Zinczenki, ale w porę naprawił go Rice, który przeciął podanie Salaha do Gakpo.

51′ Ibrahima Konate wygrał ważny pojedynek pod własnym polem karnym z Gabrielem Martinellim

50′ Strzał z pola karnego Salaha zablokował Gabriel, a następnie pewnie wyłapał piłkę Raya.

49′ Rice fauluje taktycznie Gakpo. Środkowy pomocnik Kanonierów otrzymał też żółtą kartką. Rzut wolny dla gospodarzy.

47′ Dośrodkowanie w pole karne gości Salaha wybite przez jednego ze stopera Kanonierów.

46′ Początek drugiej połowy! Grę od środka boiska rozpoczęli gospodarze!

19:35 Gracze obu drużyn wychodzą na boisko, a za chwilę zaczynamy drugą połowę rywalizacji na Anfield.

19:32 Już za parę chwil początek drugiej połowy rywalizacji. Kto wejdzie w święta Bożego Narodzenia w roli lidera tabeli Premier League?

19:29 W taki sposób kontuzji nabawił się Kostas Tsimikas, przez którą Grek był zmuszony opuścić boisko w 35. minucie gry:

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy na Anfield Liverpool remisuje z Arsenalem 1:1! Pierwsi na prowadzenie wyszli goście za sprawą gola Gabriela w 4. minucie rywalizacji. Gospodarze odpowiedzieli po prawie pół godzinie gry po trafieniu Salaha. W drugiej połowie szykują się nielada emocje! Wracamy za kwadrans!

45+5′ Zablokowany strzał z rzutu wolnego Dominica Szoboszlaia

45+4′ Nie utrzymał się z piłką w boisku na lewej stronie boiska Martinelli. Następnie żółtą kartką za faul na Endo został ukarany Kai Havertz

45+3′ Żółta kartka dla Wataru Endo za faul taktyczny w kontrze na Martinellim.

45+1′ Dośrodkowanie Aleksandra-Arnolda z rzutu wolnego pewnie wyłapuje Raya.

45′ Rzut wolny dla Liverpoolu blisko pola karnego Arsenalu. Pierwsza połowa rywalizacji potrwa o cztery minuty dłużej.

45′ Popędził z piłką Joe Gomez, ale Anglik popisał się złym zagraniem w pole karne Arsenalu.

44′ William Saliba wygrał ważny pojedynek w defensywie z Gakpo pod własnym polem karnym.

43′ Kolejna prosta strata gospodarzy przy rozgrywaniu ataku pozycyjnego.

41′ To mógł być gol dla gości! Najpierw Saka minął Alissona, a następnie Martinelli w dogodnej pozycji uderzył tuż obok lewego słupka bramki gospodarzy!

40′ Groźna strata gospodarzy w środku pola, ale defensorzy The Reds w porę opanowali sytuację.

38′ Żółta kartka za faul na Curtisie Jonesie dla Bukayo Saki.

37′ Dośrodkowanie z prawego skrzydła w pole karne Saki, ale pewnie wyłapuje piłkę Alisson.

37′ Teraz rzut rożny dla zespołu gości.

36′ Faulowany Zinczneko, rzut wolny dla Arsenalu.

35′ Wymuszona zmiana w Liverpoolu – Gomez melduje się na placu gry w miejsce Tsimikasa.

34′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż udzielana jest pomoc Tsimikasowi, który był faulowany przez Sakę i ma problemy z barkiem. Możliwe, że dojdzie do zmiany, a na placu gry za chwilę pojawi się Joe Gomez

33′ Teraz goście starają się rozgrywać piłkę, przy wysokim pressingu rozpędzonych po golu zawodników Liverpoolu.

31′ Gospodarze chcą pójść za ciosem i szukają sposobu na objęcie prowadzenia.

29′ GOOOOOL! Liverpool doprowadza do remisu! Strzelcem gola Mohammed Salah. Długa piłka prostopadła do Egipcjanina, który wygrał pojedynek na prawym skrzydle z Zinczenką, minięcie i strzał przy prawym słupku, który daje mu 12. gola w obecnym sezonie w Premier League!

27′ Strzał z dystansu Curtisa Jonesa, ale poradzili sobie z nim defensorzy Kanonierów.

26′ Na pozycji spalonej znalazł się Martinelli.

24′ Dośrodkowanie Saki w pole karne Liverpoolu wybija głową Virgil van Dijk

23′ Faulowany Saka przez Tsimikasa, rzut wolny dla Arsenalu.

22′ Teraz dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym gospodarze.

21′ Dośrodkowanie w pole karne Arsenalu Salaha, ale dobrze oddalił zagrożenie Rice.

20′ Dobra akcja ofensywna Kanonierów, która zakończyła się jednak niecelnym strzałem z obrębu pola karnego przez Martina Odegaarda

19′ Sporo strat w ostatnich akcjach z obu stron. Teraz rzut wolny dla Liverpoolu po faulu Declana Rice’a na Salahu nieopodal pola karnego Kanonierów.

18′ Długa piłka prostopadła w stronę Cody’ego Gakpo, ale dobrze zachowała się w tej sytuacji defensywa Kanonierów.

17′ Dominic Szoboszlai wygrywa pojedynek na lewym skrzydle z Gabrielem Martinellim. Potężna wrzawa wśród fanów gospodarzy na trybunach.

16′ Strzał zza pola karnego Salaha, ale czujnie wyblokował to uderzenie Gabriel.

15′ Teraz rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego gości.

14′ Strzał Salaha z prawej strony pola karnego z bliskiej odległości trafił jedynie w boczną siatkę!

13′ Kontratak Kanonierów, ale strzał Gabriela Jesusa poleciał ponad poprzeczką..

12′ Saka oddalił zagrożenie spod własnego pola karnego, a następnie zbyt mocnym dośrodkowaniem popisał się Aleksander-Arnold.

11′ Zablokowane podanie w polu karnym Luisa Diaza, rzut rożny dla gospodarzy.

10′ Gabriel wygrał pojedynek na prawym skrzydle z Trentem Aleksandrem-Arnoldem. Grę od bramki rozpoczął David Raya

10′ Gospodarze starają się dłużej pograć piłką, rozegrać atak pozycyjny po słabszym w ich wykonaniu początku spotkania.

9′ Wracamy do gry, gdzie niepotrzebną stratę piłki na własnej połowie zanotowali goście. Nic z tego jednak nie wyniknęło.

8′ Chwilowa przerwa w grze, gdyż na boisko leży trafiony przez Tsimikasa w twarz Bukayo Saka

7′ Dośrodkowanie Kostasa Tsimikasa z lewej strony boiska w pole karne gości, ale dobrze interweniował w defensywie Oleksandr Zinczenko

6′ Gol jeszcze był sprawdzany przez system VAR, który potwierdził, że wszystko było zgodnie z przepisami. Goście na prowadzeniu na Anfield!

4′ GOOOOL! Arsenal obejmuje prowadzenie! Strzelcem gola Gabriel. Ależ otwarcie meczu w wykonaniu gości! Dośrodkowanie Martina Odeggarda w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Gabriel, który strzałem głową przy lewym słupku otworzył wynik spotkania!

3′ Łatwa strata piłki przez gospodarzy na własnej połowie, a następnie faulowany był Kai Havertz

2′ Piłka po uderzeniu głową przez jednego z graczy Kanonierów wylądowała w rękach Alissona

1′ Groźna akcja gości już w 30. sekundzie spotkania. Dośrodkowanie z prawej strony Bukayo Saki, odbita piłka przez Alissona, a następnie zablokowane uderzenie zza pola karnego Gabriela Jesusa. Rzut rożny dla gości.

1′ ZACZYNAMY! Grę od środka boiska rozpoczęli zawodnicy gości!

18:29 Losowanie z udziałem kapitanów drużyn, ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania i zaczynamy sobotni hit Premier League!

18:27 Teraz czas na hymn kibiców Liverpoolu „You’ll Never Walk Alone”, kiedy na murawie meldują się gracze obu zespołów.

18:25 Na trybunach stadionu w Liverpoolu gromadzi się coraz większa liczba kibiców. Natomiast piłkarze obu drużyn szykują się w tunelu do wyjścia na murawę.

18:23 Początek hitu 18. kolejki Premier League już za kilka minut, a my zwróćmy uwagę na bramkarzy obu drużyn. Zarówno Alisson, jak i David Raya zanotowali w tym sezonie po pięć czystych kont. Jednak Raya wszedł do bramki Kanonierów w trakcie rozgrywek, po tym jak wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie kosztem świetnego w minionych rozgrywkach Aarona Ramsdale’a

18:21 Arbitrem głównym dzisiejszego starcia na Anfield będzie Chris Kavanagh

18:19 Trener Mikel Arteta nie zdecydował się na żadną korektę w wyjściowym składzie w porównaniu ze starciem z ostatnią niedzielę przeciwko Brighton.

18:18 Teraz czas na pierwszą jedenastkę wicemistrzów Anglii na hit Premier League! Jakub Kiwior znalazł się na ławce rezerwowych:

18:17 W porównaniu ze starciem w ubiegłą niedzielę przeciwko Manchesterowi United zaszły dwie zmiany w pierwszej jedenastce. Curtis Jones znalazł się w wyjściowym składzie w miejsce Ryana Gravenbercha, a Cody Gakpo zastąpił na szpicy Darwina Nuneza

18:16 Teraz czas na pierwsze jedenastki obu drużyn! The Reds rozpoczną dzisiejsze starcie na szczycie w następującym zestawieniu:

18:15 Natomiast piłkarze Arsenalu w miniony weekend powrócili po porażce z Aston Villą na ścieźkę zwycięstw. Wicemistrzowie Anglii pokonali u siebie Brighton & Hove Albion 2:0 po trafieniach Gabriela Jesusa i Kaia Havertza

18:13 Warto również dodać, że porażka z Tottenhamem, to dotychczas jedyne przegrane starcie w tym sezonie w Premier League przez podopiecznych trenera Jurgena Kloppa.

18:12 Dzisiejsi gospodarze mogą się pochwalić serią aż dziesięciu ligowych spotkań z rzędu bez porażki. Ostatni raz The Reds z boiska schodzili pokonani 30 września, kiedy to przegrali na wyjeździe z Tottenhamem 1:2. W tej serii gracze Liverpoolu mierzyli się chociażby z Manchesterem City, Manchesterem United czy Brighton & Hove Albion.

18:09 Natomiast asystę mniej niż Salah ma jeden z kluczowych graczy Kanonierów w tym sezonie, jakim jest Bukayo Saka. Obrońców The Reds czeka niełatwa konfrontacja w sobotni wieczór z angielskim skrzydłowym.

18:08 Jeśli Kanonierzy chcą w sobotni wieczór triumfować na Anfield, to z pewnością będą musieli zwrócić uwagę na Salaha. Egipcjanin z dorobkiem jedenastu goli jest współwiceliderem klasyfikacji strzelców ligi. Natomiast siedem asyst plasuje go na pozycji lidera tej klasyfikacji (wraz z dwójką innych zawodników).

18:06 Ostatni raz oba zespoły w bezpośrednim starciu na Anfield mierzyły się 9 kwietnia 2023 roku. Wówczas to spotkanie dostarczyło wielu emocji i zakończyło się remisem 2:2. Kanonierzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie za sprawą trafień Gabriela Martinelliego (8. minuta) i Gabriela Jesusa (28. minuta). The Reds jednak nadrobili straty za sprawą goli autorstwa Mohammeda Salaha (42. minuta) i Roberto Firminho (87. minuta).

18:04 Oba zespoły w tym sezonie mogą pochwalić się dość szczelną defensywą. Zarówno Liverpool, jak i Arsenal w obecnych rozgrywkach stracili jedynie po piętnaście goli, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze.

18:01 W sobotni wieczór czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. Obecnie trzeci w tabeli Liverpool ma na koncie 38 punktów i jest to jedynie „oczko” straty do liderującego Arsenalu. Pomiędzy The Reds a Kanonierami w tabeli znajduje się Aston Villa, która wczoraj zremisowała niespodziewanie z Sheffield United 1:1.

18:00 Witamy w relacji na żywo! Już za pół godziny początek starcia na szczycie, absolutnego hitu 18. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League! W sobotni wieczór na Anfield czeka nas starcie Liverpoolu z Arsenalem! Szykuje się fantastyczne spotkanie!