Grali ligowcy – występy reprezentantów Lotto Ekstraklasy w LN

Ligi w Europie Liga Narodów

Wczoraj Polska po ciekawym widowisku przegrała z Portugalią (2:3). Przedstawicieli polskiej ligi tego wieczoru mogliśmy jednak oglądać nie tylko na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Jak poradzili sobie reprezentanci innych krajów, którzy na co dzień są zawodnikami klubów Lotto Ekstraklasy?
W reprezentacji Litwy wystąpił Arvydas Novikovas z Jagiellonii Białystok (fot. Łukasz Skwiot)

Od zawodników powiązanych w pewnym stopniu z ligą polską aż roiło się w meczu Litwy z Rumunią. Goście wygrali 2:1 w dramatycznych okolicznościach, a z piłkarzy obecnie grających w Lotto Ekstraklasie na boisku pojawił się Arvydas Novikovas. Piłkarz Jagiellonii Białystok rozegrał pełne 90 minut w drużynie naszych sąsiadów. Obok niego zagrali też zawodnicy, których doskonale znamy z występów w naszej lidze. Przez 87 minut grał także Fedor Cernych (wcześniej Górnik Łęczna i Jagiellonia Białystok, dziś Dinamo Moskwa), którego zmienił Deimantas Petravicius (wcześniej Zagłębie Lubin), 67 minut rozegrał znany z występów w Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin i Wigrach Suwałki Darvydas Sernas, którego zmienił Nerijus Valskis (niegdyś także zawodnik suwalskich Wigier). Mecz z ławki obejrzeli Dziugas Bartkus (niegdyś Górnik Zabrze), Donatas Kazlauskas (kiedyś Lechia Gdańsk i Olimpia Grudziądz), Povilas Leimonas (wcześniej Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok i GKS Katowice) i Emilius Zubas (kiedyś GKS Bełchatów i Podbeskidzie Bielsko-Biała).

Znajomą twarz obserwować można było również w meczu Czarnogóry z Serbią (0:1). W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał występujący obecnie w barwach Legii Warszawa Marko Vesović. Swojej szansy od selekcjonera reprezentacji Serbii nie otrzymał Aleksandar Prijović, który także występował w klubie z Warszawy. Napastnik pozostał na ławce rezerwowych.