19.08.2024, xsltx, Fussball DFB Pokal 1.Runde, TuS Koblenz - VfL Wolfsburg emspor, v.l. Kamil Grabara VfL Wolfsburg DFL/DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and/or QUASI-VIDEO *** 19 08 2024, xsltx, Fußball DFB Pokal 1 Runde, TuS Koblenz VfL Wolfsburg emspor, v l Kamil Grabara VfL Wolfsburg DFL DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and or QUASI VIDEO,Image: 900063312, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Gerhard Schultheiß / imago sport / Forum

Ligi w Europie Bundesliga

Grabara robił co mógł, ale nie zatrzymał Bayernu. Zwycięski debiut Vincenta Kompany’ego

VfL Wolfsburg przegrał z Bayernem Monachium 2:3 w pierwszej kolejce Bundesligi. W ekipie "Wilków" zagrało dwóch Polaków. Kamil Grabara zanotował świetny debiut, natomiast Jakub Kamiński źle wypełniał zadania defensywne i do tego zaliczył trafienie samobójcze.

Bayern Monachium wygrywa w swoim pierwszym, ligowym meczu w sezonie 2024/2025. Piłkarze pod wodzą Vincenta Kompany’ego długo męczyli się z Wolfsburgiem, ale ostatecznie udało im się pokonać „Wilki” wynikiem 3:2.

Trudności sprawił im przede wszystkim Kamil Grabara. Polak co prawda wyciągnął trzykrotnie piłkę z siatki, ale jego występ i zarazem oficjalny debiut w Niemczech można ocenić bardzo pozytywnie. Reprezentant Polski zaliczył dużo interwencji, robił co mógł, aby zatrzymać Bayern.

W 20. minucie spotkania polskiego bramkarza pokonał Jamal Musiala. W drugiej połowie dubletem strzeleckim popisał się Lovro Majer i Wolfsburg objął prowadzenie.

W 65. minucie bramkę samobójczą zdobył Jakub Kamiński, dla którego nie był to udany mecz. Polak był zamieszany też w stratę pozostałych goli, jednak w ofensywie radził sobie już lepiej niż w wykonywaniu obowiązków defensywnych.

Trzecią bramkę Bayernowi w 82. minucie zdobył Serge Gnabry.