Górnik Łęczna wygrywa z Resovią

Kapitalne widowisko i minimalne zwycięstwo Górnika na rozpoczęcie 25. kolejki Fortuna 1 Liga.

Szalony mecz w Rzeszowie zapewnił kibicom wiele emocji. Resovia bardzo walecznie walczyła, ale nie zdołała odrobić strat z pierwszej połowy meczu.

Goście nie mogli lepiej wejść w to spotkanie. Bardzo szybko, bo już w 1. minucie meczu w sytuacji jeden na jeden z Gliwą znalazł się Roginic, który zamienił sytuację na bramkę. Kilka minut później pechowy gol samobójczy na swoje konto zapisał Tomal i mieliśmy już 0:2. W pierwszej połowie wynik na 3:0 ustalił Lukasiak.

Trener Resovii w przerwie dokonał aż trzech zmian z nadzieją, że uda się odwrócić wynik spotkania. Sytuacja diametralnie się zmieniła, kiedy to w 66. minucie czerwoną kartkę otrzymał Bednarczyk i Resovia ruszyła do ataku.

W 72. minucie za sprawą Łyszczarza i Kanacha mieliśmy już wynik 2:3 i perspektywę niezwykle zaciętej końcówki. Goście zdołali jednak dowieźć prowadzenie do końca pomimo gry w osłabieniu.