Gol w dogrywce pozbawił Piasta złudzeń

Po pierwszych spotkaniach II rundy eliminacyjnej Ligi Europy w najtrudniejszej sytuacji z polskich drużyn znajdował się Piast Gliwice. Dzisiaj „Piastunki” rozegrały rewanż z Karabachem Agdam, a do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka!

Na wyjeździe podopieczni Marcina Brosza przegrali 1:2 z Karabachem Agdam, więc dzisiaj Piast musiał wziąć się za odrabianie strat. Do awansu do kolejnej rundy potrzebny był więc jeden gol przy założeniu, że ekipa z Gliwic zachowa czyste konto.

Jednak już po ośmiu minutach spotkania jasne stało się to, że taki scenariusz nie będzie miał miejsca. Już na samym początku meczu przyjezdni przeprowadzili bardzo dobry szybki atak, który efektownym strzałem wykończył Reynaldo. Gospodarze przez jakiś czas nie mogli się podnieść po tym ciosie.

Na szczęście obraz gry zmienił się jeszcze w pierwszej połowie spotkania. W 28. minucie w polu karnym gości doszło do dużego zamieszania, a piłkę z najbliższej odległości do bramki skierował Mateusz Matras. Zaledwie siedem minut później fenomenalnym strzałem przewrotką popisał się Marcin Robak zapewniając Piastowi prowadzenie 2:1.

W drugiej części meczu Piast grał bardzo uważnie w defensywie i szczególnie dobrze kryty był Reynaldo. Polskiej drużynie udało się nie stracić już kolejnego gola, ale ekipa z Gliwic nie strzeliła także bramki. A to oznaczało konieczność rozegrania dogrywki.

Niestety w dodatkowym czasie gry jedyną skuteczną akcję przeprowadzili przyjezdni. Ulrich Kapolongo z dziecinną łatwością ograł jednego z obrońców Piasta i następnie oddał dosyć prosty strzał, z którym nie poradził sobie Jakub Szumski. Młody bramkarz źle zachował się w tej sytuacji.

Remis 2:2 zapewnił awans do kolejnej rundy eliminacyjnej Karabachowi.