Gol Benzemy w jego ostatnim meczu

Ligi w Europie La Liga

Karim Benzema trafił do siatki w swoim ostatnim meczu w barwach Realu Madryt. Gol legendy przyczynił się także do wicemistrzostwa zdobytego przez Los Blancos.

Po raz pierwszy w barwach Realu Madryt wystąpił 20 lipca 2009 roku, w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z Shamrock Rovers, zdobywając w 88. minucie zwycięską bramkę. Niemal 14 lat później Francuz pożegnał się z kibicami Los Blancos na Santiago Bernabeu. Real Madryt zremisował z Athletic Bilbao 1:1 i zakończył zmagania 2022-23, żegnając przy tym swoją legendę.

Benzemie udało się zapisać na listę strzelców w tym spotkaniu, wykorzystując rzut karny w 72. minucie spotkania. Dwie minuty później został zmieniony przez Lukę Modricia, co stanowiło oficjalne pożegnanie i zarazem podziękowanie Francuzowi za cały swój wkład w grę Realu Madryt.

Ostatecznie Real zajął drugie miejsce w tabeli, dzięki czemu kończy sezon 2022-23 z tytułem wicemistrza Hiszpanii. Atletico było o krok od przegonienia Realu w tabeli. Przez długi czas prowadziło w równolegle rozgrywanym spotkaniu z Villarreal, jednak Rojiblancos stracili gola w 92. minucie spotkania. Ostatecznie Atletico kończy sezon na 3. pozycji z jednym punktem mniej w tabeli od rywala zza miedzy.

Karim Benzema rozegrał łącznie 648 spotkań w barwach Los Blancos i zdobył 353 gole. Razem z Realem pięciokrotnie sięgał po Ligę Mistrzów i wielokrotnie wznosił trofea wywalczone w Hiszpanii. W 2022 roku napastnik odebrał Złotą Piłkę.