GKS Katowice w Ekstraklasie!

W meczu o wszystko, GKS Katowice ograł na wyjeździe Arkę Gdynia 1:0! Śląski zespół tym samym kończy sezon na 2. miejscu w tabeli Fortuna 1.liga i zyskał bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2024/2025!

GKS Katowice w Ekstraklasie! (fot. 400mm.pl)

Arka Gdynia nie wykorzystała swojej szansy i na ostatnich metrach przed finiszem traci bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasa! GKS Katowice, mimo gry na wyjeździe, pewnie poradziło sobie z Arkowcami i wygrali 1:0, wyrywając z rąk gospodarzy drugie miejsce premiujące grą w Ekstraklasie w kolejnym sezonie.

Mecz na Stadionie Miejskim w Gdynie w całokształcie był dość wyrównany z nieznaczną, optyczną przewagą Arki. Więcej konkretów boiskowych było jednak po stronie katowiczan, którzy już w 26. minucie – Adrian Błąd wykorzystał dogranie Marcina Wasielewskiego i goście prowadzili.

W 78. minucie sektor kibiców ze Śląska znów wybuchł radością, do bramki trafił Sebastian Bergier i wydawało się, że GKS jest już bardzo blisko awansu. Gol nie został jednak uznany wskutek pozycji spalonej.

Dla GKS Katowice to pierwszy awans do piłkarskiej elity po niemal 20 latach przerwy. Przypomnijmy, że po raz ostatni GKS grał w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2004/2005. Przez cały ten czas Ślązacy często ocierali się o awans, jednak najczęściej w ostatnich momentach tracili szanse na przepustkę do wyższej ligi.

Humory w Gdyni są co najmniej minorowe. Kilka dni temu pojawiło się nagranie „motywacji” ze strony pseudokibiców, która raczej przyniosła więcej szkody niż pożytku. Gdynianie mają jednak szanse na awans, jednak muszą wygrać dwa mecze w barażach.