Girona znów czaruje w La Liga!

Ligi w Europie La Liga

Girona bez dwóch zdań jest objawieniem tego sezonu w hiszpańskiej lidze. Zespół z Katalonii w 6. kolejce wygrał z Mallorką aż 5:3 i dzięki koncertowej grze wskoczył na 1. miejsce w klasyfikacji ligowej.

Sześć meczów, pięć zwycięstw i jeden remis. Tak prezentuje się bilans początku sezonu w wykonaniu Girony. W sobotę piłkarze Michela znów zaprezentowali koncertowy styl gry, który zaowocował efektowną wygraną nad Mallorcą aż 5:3.

Mallorca objęła prowadzenie po trafieniu Vedata Muriqia, ale później trafiali gospodarze. W pierwszej połowię na listę strzelców wpisali się: David Lopez, Artem Dovbyk, Ivan Martin i Yangel Herrera.

Po przerwie piątą bramkę dołożył Savio. Mallorca w samej końcówce meczu przycisnęła Abdon Prats popisał się dubletem, jednak to zbyt mało, aby pokonać Katalończyków.

Girona w tym momencie jest liderem La Liga i przy odpowiednim układzie wyników meczów z udziałem Realu Madryt, FC Barcelony i Athletiku Bilbao może pozostać na fotelu lidera.