Thierry Henry each of the French team during the Group A Match between France and United States during the Olympic Games Paris 2024, at Marseille Stadium on July 24, 2024 in Marseille, France. Photo by Patrick Avanturier/ABACAPRESS.COM

---
newspix.pl / 400mm.pl

Ligi w Europie Świat

Francja dołączyła do Hiszpanii

W drugim półfinale Igrzysk Olimpijskich Francja wygrała 2:1 z Egiptem. W finale Les Bleus zagrają z Hiszpanią.

Kamil Sulej

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem półfinału. W pierwszej połowie Francuzi zagrali jednak zdecydowanie poniżej możliwości. Egipcjanie grali mądrze w tyłach i dosyć odważnie w ofensywie. Do przerwy było 0:0.

W 62 minucie niespodziewanie Egipcjanie objęli prowadzenie. Gola strzelił prawy obrońca Mahmoud Saber. Francja ruszyła do odrabiania strat. W jednej z akcji Alexander Lacazette ostemplował słupek, a po chwili Loic Bade główkował w spojenie. W 83 minucie Les Bleus doprowadzili do wyrównania. Michael Olise uruchomił Jeana-Philippe’a Matetę, który pokonał Hamzę Abdallaha. Po regulaminowym czasie było 1:1, więc sędzia zarządził dogrywkę.

Na początku pierwszej połowy dogrywki Omar Fayed obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę i osłabił swój zespół. W 99 minucie Francuzi wykorzystali grę w przewadze. Kiliann Sildillia głową podał w kierunku Matety, a rosły napastnik Les Bleus tą samą częścią ciała skierował futbolówkę do bramki. W 108 minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Olise.

9 sierpnia o 18:00 Francja zagra o złoto z Hiszpanią.