Fortuna I liga: Zagłębie wstydu

Polska 1 Liga

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec zmierzają prosto do II ligi. Podopieczni Alaksandra Chackiewicza po raz drugi z rzędu ponieśli porażkę i stracili cztery bramki.

Zbyt mocnym rywalem dla Chłopców znad Brynicy okazał się GKS Katowice. Piłkarze Rafała Góraka objęli prowadzenie w 14. minucie za sprawą gola Antoniego Kozubala. Pod koniec pierwszej połowy Zagłębie straciło jednego zawodnika – Sebastian Bonecki musiał opuścić boisko z powodu drugiej żółtej kartki. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0 dla gości, ale trafienie Grzegorza Rogali nie zostało uznane.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Rogala wpisał się na listę strzelców w 49. minucie. Kilka chwil później prowadzenie podwyższył Mateusz Marzec. Wynik spotkania ustalił Christian Aleman. Ekwadorczyk na kwadrans przed końcem meczu strzelił gola na 4:0.

Rozmiary porażki mógł zmniejszyć Michał Janota, ale piłkarz Zagłębia w 63. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

GKS awansował na 3. miejsce w tabeli. Zagłębie zamyka całą stawkę. Do bezpiecznego miejsca podopieczni Alaksandra Chackiewicza tracą aż 12 punktów.