Fortuna I liga: Sensacja w Głogowie

Chrobry Głogów zasłużenie pokonał 3:2 Wisłę Kraków w 25. kolejce Fortuna I ligi. Biała Gwiazda rozegrała swój najgorszy mecz za kadencji Alberta Rude.

Wiślacy w Głogowie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Angela Rodado, jednak nawet nieobecność najlepszego piłkarza nie może stanowić usprawiedliwienia dla tak słabej gry drużyny, która jest półfinalistą Pucharu Polski i walczy o powrót do Ekstraklasy.

Mimo to Biała Gwiazda szczęśliwie prowadziła do przerwy 1:0 po golu Szymona Sobczaka. W drugiej połowie jednak Chrobry był bezlitosny dla popełniających błędy w defensywie krakowian.

W niecałe pół godziny głogowianie rozpracowali obronę Wisły. W 48. minucie wyrównał Szymon Bartlewicz, w 56. prowadzenie dał Mikołaj Lebedyński, zaś w 74. przewagę podwyższył Albert Zarówny.

Wisłę było stać jedynie na bramkę zmniejszającą rozmiar porażki. W doliczonym czasie gry głową do siatki trafił Alan Uryga, jednak to nie mogło już niczego zmienić.