Fortuna I liga: Lider bez zwycięstwa

Arka Gdynia nie zdołała umocnić się na fotelu lidera. Żółto-Niebiescy zremisowali na wyjeździe z Motorem Lublin.

Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego dwukrotnie musieli gonić wynik. W 7. minucie prowadzenie ekipie Mateusza Stolarskiego dał Bartosz Wolski. 26-latek wykorzystał podanie Marcela Gąsiora. Kilka minut później było już jednak 1:1. Janusz Gol podał do Karola Czubaka, a ten wyrównał.

Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie zdołali ponownie osiągnąć przewagę. W 31. minucie rzut karny wykorzystał Piotr Ceglarz. Na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:1.

Po zmianie stron ponownie do remisu doprowadziła jednak Arka. W 62. minucie Dawid Gojny asystował przy bramce Huberta Adamczyka. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Zespół z Gdyni ma w tej chwili dwa punkty przewagi nad drugą Lechią Gdańsk. Jeśli Biało-Zieloni wygrają w niedzielę z Bruk-Betem, awansują na fotel lidera. Motor za to plasuje się na piątej pozycji.