Fortuna I liga: Lechia gromi Resovię

Na zakończenie 22. kolejki Fortuna I ligi Lechia podjęła Resovię. Gdańszczanie nie zostawili gościom żadnych złudzeń – pokonali ich aż 4:0.

Wynik już w 5. minucie otworzył Maksym Chłań. Ukrainiec wykorzystał podanie Dawida Bugaja, finalizując akcję strzałem do pustej bramki. Potem dublet ustrzelił Tomasz Neugebauer. Pomocnik trafił w 20. i 25. minucie. Asysty na swoich kontach zapisali Chłań oraz Rifet Kapić. Na zakończenie pierwszej połowy kontrę Biało-Zielonych na gola zamienił Camilo Mena. Kolumbijczyk przeprowadził akcję indywidualną i zakończył ją precyzyjnym strzałem.

Po przerwie żadne bramki już nie padły. Lechia zgarnęła zasłużone trzy punkty.

Pozwoliły one Lechistom awansować na drugą pozycję w tabeli. Biało-Zieloni do liderującej Arki tracą tylko dwa punkty. Resovia plasuje się zaś na 15. miejscu.